Menu

Dziś akcja 'Trzeźwość' na wałbrzyskich drogach

Dzisiaj wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego od godzin porannych prowadzą działania „Trzeźwość”. Funkcjonariusze przypominają, że nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu, a akcje prewencyjno-kontrolne w tym zakresie będą prowadzone praktycznie codziennie.

Dziś akcja 'Trzeźwość' na wałbrzyskich drogach
Akcje „Trzeźwy poranek”, „Trzeźwy wieczór”, „Alkohol i narkotyki”, czy też „Niebezpieczne promile” mają na celu eliminowanie zagrożeń związanych z jazdą przez nieodpowiedzialnych, pijanych kierowców. Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, aby nie wsiadali za kierownice swoich pojazdów, jeżeli wcześniej spożywali alkohol.
 
 
Przypominamy o konsekwencjach wsiadania po alkoholu za kierownicę pojazdu:
 
 
- Jeżeli podczas policyjnej kontroli drogowej badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykaże pomiędzy 0,2, a 0,5 promila, kierujący pojazdem mechanicznym (np. samochodem) znajduje się w stanie po spożyciu i jest to wykroczenie zagrożone karą grzywny nie mniejszą niż 2,5 tys. zł lub aresztem, a także zakazem prowadzenia pojazdów.
- Tej samej jednak karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny (np. rower), a sąd w tej sytuacji może orzec zakaz prowadzenia tego rodzaju pojazdów.
- Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w punkcie pierwszym (np. rower) podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych, a sąd w tej sytuacji może orzec zakaz prowadzenia tego rodzaju pojazdów.
- Jeżeli stężenie alkoholu alkoholu w organizmie będzie wyższe niż 0,5 promila, to mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości, a przy tym w sytuacji kierowania pojazdem mechanicznym (np. samochodem) z przestępstwem, za które grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazu prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
- Jeżeli kierujący prowadzi pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo lub w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, wówczas kara pozbawienia wolności może wynieść nawet do lat 5.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Heniutek (1 kwietnia 2023 16:43)
Proszę sprawdzać każdego obywatela w kierunku trzeźwości, zaglądać w rozporki czy czasem kogoś nie zgwałcił, sprawdzać telefony bo może ukradł, ręce bo może znęcał się nad małżonkiem. Ten kraj to jakaś paranoja https://www.youtube.com/watch?v=aae27G3JqEE zobaczcie sobie podejście do prawa. Jedziesz, nie łamiesz przepisów, masz sprawne auto nie powinno być żadnej kontroli.
Kokos (31 marca 2023 22:17)
Cytuję użytkownika: liliputin
Sami niech najpierw sprawdzą własną trzeźwość
Dokładnie!
Kakaowy ministrant (31 marca 2023 16:12)
Śmieszni sa. Gość dostaje dożywotni zakaz jazdy,któryś tam,i dalej jedzie
DJ2023 (31 marca 2023 12:20)
Cytuję użytkownika: Patryk
Cytuję użytkownika: Gdzieś w Berlinia
starsza Polka zadała pytanie o reparacje od Niemiec i została wyśmiania przez prowadzących i zgromadzonych ludzi. Ohhhh zaraz... wróc... to nie Berlin.... to spotkanie partyjne PO-jebanych. https://twitter.com/i/status/1641517937222623242
Za co wy chcecie reparacje za to że Żydów ukrywaliscie tfffu
Piszesz nie do komentarza Wałbrzych24 więc piszę do ciebie twoje IQ jest
liliputin (31 marca 2023 10:44)
Sami niech najpierw sprawdzą własną trzeźwość
Patryk (31 marca 2023 10:09)
Cytuję użytkownika: Gdzieś w Berlinia
starsza Polka zadała pytanie o reparacje od Niemiec i została wyśmiania przez prowadzących i zgromadzonych ludzi. Ohhhh zaraz... wróc... to nie Berlin.... to spotkanie partyjne PO-jebanych. https://twitter.com/i/status/1641517937222623242
Za co wy chcecie reparacje za to że Żydów ukrywaliscie tfffu

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   drogówka  |   trzeźwość  |   alkomat  |   pijani kierowcy  |  

Pożar zbiorników z gazem w Strzegomiu. Ewakuacja mieszkańców

Dzieciaki nagradzały 'Wzorowych Kierowców'

To nie 'CSI' - tak wygląda prawdziwe laboratorium kryminalistyczne

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij