Menu

Jedenastu 'naszych' artystów

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA zaprasza do zapoznania się twórczością aż 11 rodzimych artystów podczas jednej wystawy. Stali bywalcy galerii znają ich z licznych wystaw indywidualnych lub niedawnej grupowej w ramach prezentacji twórczości Związku Polskich Artystów Plastyków.

Jedenastu 'naszych' artystów
Grupa Kontrast była jedną z najstarszych grup artystycznych w Wałbrzychu. Zawiązana w 1995 roku z inicjatywy Krzysztofa Jędrzejca początkowo skupiała malarzy, ale z czasem przekształciła się w grupę interdyscyplinarną, gdy dołączyli do niej także rzeźbiarze, czy ceramicy. Przez lata przewinęło się przez nią wiele osobistości, a 11 z nich będzie można spotkać podczas nadchodzącej wystawy "Kontrasty" w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA.
 
- Tym razem nie jest to wystawa grupy Kontrast, która już formalnie nie istnieje, ale są z nami artyści prezentujący swoje dokonania w szeroko rozumianej sztuce wizualnej i stąd tytuł "Kontrasty". Zaprezentujemy 11 wyjątkowych indywidualności tworzących malarstwo, rzeźbę, porcelanę, grafikę oraz fotografię. Wystawę otwieramy w środę 19.04 o godzinie 18:00 i będzie dostępna do 25.05 - zaprasza Piotr Micek, dyrektor WGS BWA.
 
 
Dodatkowo w długi weekend majowy galeria zaprasza na specjalne wydarzenie z udziałem artystów biorących udział w tej wystawie.
 
 
- W majówkę Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA wraz ze Związkiem Polskich Artystów Plastyków organizuje Targi Sztuki. Spotykamy się 3 maja na naszym placu za galerią przy ul. Słowackiego. Będzie to kolejna okazja do poznania wałbrzyskich twórców - zachęca Piotr Micek.
 
 
W wystawie "Kontrasty" wezmą udział: Jerzy Borowski, Agnieszka Hundert-Wawrzyniak, Paweł Jach, Krzysztof Jędrzejec, Stanisław Możdżeń, Jan Pałka, Marzena Prokopowicz, Piotr Puterko, Małgorzata Rzempowska-Skóra, Janina Sakowicz i Olena Surina. Wystawa odbędzie się w siedzibie BWA przy ul. Słowackiego 26.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

gm (24 kwietnia 2023 14:35)
Cytuję użytkownika: Anna
Cytuję użytkownika: Obywatelu
Nie ma co komentować.Jakie to są bohomazy każdy widzi.
Sztukę trzeba umieć docenić. Mi się podoba i chętnie zobaczę.
To znaczy, że nie można mieć swojego zdania? Takie warunkowanie jest sztuczne i wygodne.
Anna (24 kwietnia 2023 11:57)
Cytuję użytkownika: Obywatelu
Nie ma co komentować.Jakie to są bohomazy każdy widzi.
Sztukę trzeba umieć docenić. Mi się podoba i chętnie zobaczę.
Obywatelu (18 kwietnia 2023 18:40)
Nie ma co komentować.Jakie to są bohomazy każdy widzi.

Dodaj komentarz

BWA  |   sztuka  |   malarstwo  |   rzeźba  |   fotografia  |   wystawa  |   grupa kontrast  |  

Wałbrzyski Weekend Fotografii w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Gdzie jest granica błędu w sztuce? Zobacz wystawę (FOTO)

Błąd w sztuce czy sztuka zrodzona z błędu?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij