Menu

Warto podjąć edukację w szkole zawodowej

W Starej Kopalni odbyła się konferencja "Zawodowy Strzał w 10". Szkoły zawodowe i pracodawcy zaprezentowali swoją ofertę. 

Warto podjąć edukację w szkole zawodowej
Podczas konferencji mówiono m.in o tym dlaczego warto wybrać szkołę zawodową i jak zwiększyć swoje szanse w systemie rekrutacji. 
 
Wałbrzych chce być rozpoznawalny, jako miasto posiadające różnorodne szkoły o wysokiej jakości kształcenia zawodowego. 
 
Absolwenci szkół podstawowych mogli zapoznać się z ofertą i poznać zasady rekrutacji. 
 
- Każda z czterech szkół zawodowych prezentuje swoją ofertę edukacyjną w zakresie kierunków technicznych. W zależności od szkół - są to bardzo różne zawody. Takie jak kucharz, technik żywienia, obsługa hotelarska, elektryk, technik reklamy. Naprawdę, jest ich bardzo wiele. - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. 
 
 
 
- Oprócz tego, że spotykają się cztery szkoły zawodowe (Zespół Szkół nr 5, Zespół Szkół nr 7, Zespół Szkół Politechnicznych Energetyk, Zespół Szkół Specjalnych Zawodowych) - mamy na sali pracodawców. Bardzo ważnych, współpracujących ze szkołami. Jest to firma Toyota, NSK, Coolturalna Montownia, Zakład Aktywności Zawodowej.  - mówi Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej. 
 
Najważniejsze, by uczniowie chceli podejmować wyzwania. 
 
- Uczniowe szkół podstawowych powinni być przygotowywani do podjęcia pracy. Przede wszystkim musimy ich nauczyć, by sie nie bali. Nie bali nowego rynku pracy, szkoleń i nowych wyzwań. Dużym wyzwaniem dla szkoł jest wyzwolenie odwagi w uczniach. - mówi Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej. 
 
- Wszystkie praktyki odbywają się u pracodawców. Nasi absolwenci pracują w wałbrzyskich firmach i nie tylko - graficznych, poligraficznych, informatycznych. Jesteśmy obecni na lokalnych rynku pracy. - mówi Małgorzata Skrabska z Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk. 
 


red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

***** PO (16 czerwca 2023 17:31)
Dzisiaj towarzyski mecz w piłkę nożną POLSKA:niemcy,ciekawe komu będzie kibicować donalino tuskowicz. Przy jakim hymnie z fałszywch oczy popłyną łzy .I jeszcze jedno*****putina i *****PO.

Dodaj komentarz

szkola  |   zawodowa  |   ksztalcenie  |   nauka  |   praca  |  

Chcesz pracować w Straży Pożarnej? Są wolne miejsca

II Strefowe Targi Pracy

Ile zapłacimy za miejsce w przedszkolu? Rusza nabór

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij