Menu

Głuszyca: 190 miejsc w przedszkolu

9 milionów złotych będzie kosztował remont byłego gimnazjum w Głuszycy. Budynek zostanie przebudowany na potrzeby przedszkola samorządowego.

 

Głuszyca: 190 miejsc w przedszkolu

- Obecne przedszkole samorządowe zapewnia miejsca dla 130 dzieci, lecz z uwagi na rosnącą liczbę dzieci w mieście, konieczne są zmiany. Aby zapewnić opiekę dla większej liczby dzieciaków, Gmina Głuszyca planuje zaadaptować pomieszczenia po byłym gimnazjum publicznym na potrzeby przedszkola samorządowego. - informuje głuszycki Urząd Miasta.

Liczba miejsc po remoncie wzrośnie do 190.

W poniedziałek burmistrz Głuszycy Roman Głód podpisał umowę z firmą ALBA Facility Management Sp. z o.o. na realizację zadania. Remont zostanie dofinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwotą 6 400 000 złotych. Całość inwestycji to 9 milionów zł (2,6 mln. zł pochodzić będzie z budżetu Głuszycy).kb
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Shelemy z Valbzikha (23 maja 2023 11:59)
Dlaczego w ramach Aglomeracji Srul nie dojechał przynajmniej wziąć udział we wspólnym zdjęciu?? Czyżby z powodu zarządzonych podwyżek nie wyłazi z nory i chce przeczekać?

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   po sąsiedzku  |   przedszkole  |   Roman Głód  |  

Świdnica: 6 nowych elektryków za prawie 17 mln. zł

Budowa obwodnicy Boguszowa - umowa podpisana

Dzień Dziecka w Głuszycy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij