Menu

Pamiętacie wałbrzyskie ''Dwunastki''?

Dlaczego Dwunastki to był kiedyś kultowy lokal w podwójnym tego słowa znaczeniu? Co powodowało, że w jednym miejscu i obok siebie piwo pili ówcześni undergroundowcy i dziennikarze lokalnego tygodnika? Jak to się stało, że do małego lokalu w jednym z najbiedniejszych miast w Polsce przyjeżdżali najlepsi artyści rockowi, jazzowi i bluesowi? O znanym kiedyś wszystkim wałbrzyszanom lokalu "Dwanaście procent" rozmawiamy z jego ówczesnym współwłaścicielem Lechosławem Szmajem.

 

Pamiętacie wałbrzyskie ''Dwunastki''?kb
redalcka@walbrzych24.com

Komentarze

ciekawy (26 maja 2023 7:15)
Dlaczego moje komentarze zostały usunięte?
Herbaciarz (25 maja 2023 8:37)
Cytuję użytkownika: bossman
Cytuję użytkownika: Rogi
Ten dym w środku stwarzał niepowtarzalny klimat :) a tak na serio to best ever i najlepsze czasy, bez smartfonów i innego badziewia, ludzie ze sobą rozmawiali....
za dym odpowiadałem Ja i moja fajka ,pozdrówka dla wszystkich piwożłopów
Piękne czasy. Pozdrawiam ;)
Analityk miejski (25 maja 2023 8:36)
Nastały czasy PO i zaorano wszystko.Proste.
bloodline (24 maja 2023 14:18)
Z nostalgią wspominam czasy kiedy funkcjonowały "12-stki". Muzyka, ludzie w klimacie, atmosfera... "... ci wspaniali ludzie, nie powrócą, nie powrócą już". W tamtych czasach wałbrzyski rynek tętnił życiem, teraz wszystko zdechło :(
Monthy Phyton (24 maja 2023 12:59)
Problem polega na tym, że teraz nie ma żadnego miejsca dla młodzieży bez względu na upodobania muzyczne. Jedynie A propos organiuzuje się muzycznie na jakimś poziomie. W tym mieście nie ma klubu muzycznego i nie będzie. Władzy nie zależy nawet na tym, żeby zatrzymać młodzież w mieście a już na pewno żeby dać im rozrywkę. Kombinują wyłącznie, jak tu zrobić żeby Kopalnia nie przynosiła strat, a i tak walka z wiatrakami.
:( (24 maja 2023 10:34)
Drugiego takiego miejsca nie będzie :(
Alfa (24 maja 2023 9:39)
Speluna tyle w temacie
bossman (24 maja 2023 9:23)
Cytuję użytkownika: Rogi
Ten dym w środku stwarzał niepowtarzalny klimat :) a tak na serio to best ever i najlepsze czasy, bez smartfonów i innego badziewia, ludzie ze sobą rozmawiali....
za dym odpowiadałem Ja i moja fajka ,pozdrówka dla wszystkich piwożłopów
Super lokal (24 maja 2023 8:26)
Wszyscy dawali z siebie całe 12%
Rogi (24 maja 2023 8:03)
Ten dym w środku stwarzał niepowtarzalny klimat :) a tak na serio to best ever i najlepsze czasy, bez smartfonów i innego badziewia, ludzie ze sobą rozmawiali....

Dodaj komentarz

Jak się ''robi'' kulturę w mniejszych miastach?

Czy Księżna Daisy była w swoich czasach fajną ''laską''?

O połączeniu cymbergaja i tenisa stołowego czyli grze, w której...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij