Menu

Świdnica - Jedlina - najbardziej widowiskowa trasa kolejowa

Budowa trasy kosztowała blisko 130 mln zł, ale możemy już podziwiać piękne widoki na trasie kolejowej Świdnica — Jedlina Zdrój. To jedna z najciekawszych tras w regionie (obok trasy z Wałbrzycha do Kłodzka). Od dwóch tygodni można podróżować nią z Kolejami Dolnośląskimi.

Świdnica - Jedlina - najbardziej widowiskowa trasa kolejowa

Odcinek Świdnica – Jedlina oficjalnie zamknięto na początku lat 90-tych. Jak łatwo policzyć, pociągi nie jeździły tędy ponad 30 lat, aż do czerwca bieżącego roku.

Linia kolejowa Świdnica - Jedlina Zdrój uznawana jest również za perłę techniki. Pamiętajmy, że linia powstawała w terenie górskim, co było dużym wyzwaniem dla inżynierów. Na około 24-kilometrowym odcinku jest 112 obiektów inżynieryjnych, w tym 5 wiaduktów o długości od 50 do 150 m.

Pierwsi pasażerowie wsiedli do składu Kolei Dolnośląskich (po 30 latach od zamknięcia linii) 24 czerwca. Dziś na trasie kursują tylko połączenia weekendowe (trzy pary połączeń), jednak wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy, może się to zmienić.

– Oczywiście zapraszamy przedstawicieli lokalnych samorządów w obszarze aglomeracji wałbrzyskiej do partycypacji przy realizacji i w finansowaniu przewozów na tej linii – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

A Wy, jechaliście już nową linią kolejową Świdnica - Jedlina Zdrój ? Polecamy także wycieczkę Kolejami DOlnośląskimi z Wałbrzycha do Kłodzka.

Czytaj też:
Pociągiem ze Świdnicy do Jedliny już w czerwcu ?adm
foto:  Koleje Dolnośląskie / w24
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

20¹9 (7 lipca 2023 15:14)
Wydaje się że termin jest trochę nie fortunny. Pełnia sezonu urlopowego wpłynie in minus na frekwencję , a szkoda bo cel zaszczytny
Yaroslaw (6 lipca 2023 20:41)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Czy Amsterdamski Rowerzysta już się zapisał?
Tak, zaparkuje swój rower w dupie twojej starej.
Roman 500 000 (6 lipca 2023 8:03)
Czy Amsterdamski Rowerzysta już się zapisał?

Dodaj komentarz

rajd  |   rowerowy  |   walbrzych  |   informacje  |   wydarzenia  |   news  |   sport  |  

Wałbrzyszanie zapłacą mniej za kulturę. Ile?

Zobacz trasę Wałbrzych Główny - Kłodzko Główne z kabiny lokomotywy

Dawne Kino Górnik wystawione na sprzedaż za 1,5 mln zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij