Menu

Trasy rowerowe na Dzikowcu po remoncie

Nie lada gratka dla rowerzystów — warto wybrać się na Dzikowiec, gdzie przygotowano trasy rowerowe od nowa... a to jeszcze nie koniec.


 

Trasy rowerowe na Dzikowcu po remoncie

Dzikowiec nabiera na turystycznym znaczeniu i to zarówno za sprawą nowych tras dla rowerzystów, jak i prostszej komunikacji z jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w regionie.

Przede wszystkim trasy rowerowe - mamy w tej chwili trzy trasy w tym jedna downhillowa. Trasy zostały odnowione, pjawiły się też nowe materace ochronne na drzewach, tzw. "przytulanki".To jednak nie koniec, jak informuje dyrektor boguszowskiego OSir-u, Marek Szeles,
trasa FR będzie naprawiana przez profesjonalistów w przyszłym roku. W realizacji jest projekt, jednak dyrektor na razie nie zdradza szczegółów.

Dostępne są też dwie nowe trasy turystyczne dla rowerzystów.

-  Krajobrazowo są bardzo zróżnicowane, po prostu jest pięknie. - mówi dyrektor boguszowskiego OSiR-u Marek Szeles.

Pierwsza rozpoczyna się w dolnej części stoku narciarskiego i po dojechaniu do drogi leśnej prowadzi w stronę Osiedla Górniczego w Starym Lesieńcu. Jest to trasa po drogach o małym nachyleniu, u podnóża góry Dzikowiec, z widokami na Boguszów-Gorce. Jest dość łatwa. Jej długość to 7 km, a suma przewyższeń wynosi 184 m
 
Dla bardziej zaprawionych w bojach rowerzystów, proponujemy 5-kilometrową trasę. Jest tu większa liczba podjazdów i jeden dłuższy zjazd o średnim nachyleniu. Start na drodze asfaltowej z Ośrodka na Dzikowcu, później (przed drugim przejazdem kolejowym) skręcamy w prawo w las. Główną atrakcją tej trasy jest polana z  piękną panoramą na górę Dzikowiec, Unisław oraz Boguszów-Gorce. Po wjechaniu na polanę czeka nas zjazd w stronę linii kolejowej i dalej wzdłuż wijącego się strumienia prowadzi w stronę stawu.

Od niedawna na Dzikowiec dojedziemy też pociągiem, niestety tylko w weekendy. Postwiano tu przystanek kolejowy Boguszów-Gorce Dzikowiec. Pierwszy pociąg zatrzymał się tu na początku czerwca. Przystanek znajduje się kilkaset metrów od Dzikowca, ale jeżdżą tylko dwie pary pociągów dziennie i tylko w weekendy. Trwają rozmowy nad ewentualnym poszerzeniem tej oferty.

Zapraszamy też na... górską plażę - szczegóły i zdjęcia znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:
Nowe trasy rowerowe w rejonie Dzikowca (FOTO+VIDEO)adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ddd (11 lipca 2023 22:51)
Cytuję użytkownika: pan sarenka
Cytuję użytkownika: PanLach
Obszar Natura 2000.
Zwierzęta leśne serdecznie pozdrawiają stada zroweryzowanych czubków szalejących po ich domu
Pozdrów wycinki lasów głąbie
pan sarenka (11 lipca 2023 15:59)
Cytuję użytkownika: PanLach
Obszar Natura 2000.
Zwierzęta leśne serdecznie pozdrawiają stada zroweryzowanych czubków szalejących po ich domu
D (11 lipca 2023 9:00)
Jedna trasa rowerowa i karnet 80 zeta już całkiem pogięło
Wypad (10 lipca 2023 20:04)
Cytuję użytkownika: Ja
Cytuję użytkownika: Anna
Oj burmistrzowo z mezem i jej zastepczynio-nic juz nie pomoze;)
Ty się już tak nie wysilaj bo ja Intel będę głosować na Panią Sylwię. Noe na was złodzieje!
Glosuj na sylwie i nawet na jej slawomira a i tak nic to nie da klakierze z urzedu.
PanLach (10 lipca 2023 4:56)
Obszar Natura 2000.
Ja (9 lipca 2023 22:36)
Cytuję użytkownika: Anna
Oj burmistrzowo z mezem i jej zastepczynio-nic juz nie pomoze;)
Ty się już tak nie wysilaj bo ja Intel będę głosować na Panią Sylwię. Noe na was złodzieje!
Anna (9 lipca 2023 22:23)
Oj burmistrzowo z mezem i jej zastepczynio-nic juz nie pomoze;)

Dodaj komentarz

Boguszów Gorce  |   downhil  |   rowery  |   turystyka  |   sport  |   Dzikoweic  |  

Boks: Michał Leśniak powalczy o pas

Światełka na choince osobiście włączył Święty Mikołaj (FOTO/VIDEO)

Derby dla Górnika, Śląska II Wrocław ''rozjechany''

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij