Menu

Można pisać ''PiS-da''. Jest wyrok sądu

Dotknięty określeniem "PiS-da" poczuł się poseł PiS i wiceminister klimatu Ireneusz Zyska i zgłosił sprawę do prokuratury. Sąd uznał, że przesadził - czytamy w Gazecie Wyborczej, która szeroko opisuje sprawę.

Można pisać ''PiS-da''. Jest wyrok sądu

Wszystko zaczęło się dwa lata temu, gdy przed domem posła Ireneusza Zyski protestowali mieskańcy. Chodziło o projekt jaki wpłynął do sejmu w czasie pandemii koronawirusa, pod którym podpisał sie Zyska. Pomysłodawcy chcieli by między innymi znieść możliwość odmowy przyjęcia mandatu. Sprawę protestujących mieszkańców, poseł Zyska zgłosił do prokuratury, ta jednak skierowała do sądu wniosek o umorzenie sprawy wobec dwóch oskarżonych.

Jednym był Grzegorz Hercuń z Wolnych Obywateli, który organizował protest. Drugim przedsiębiorca ze Świebodzic - Jerzy Bednarz. On jednak pod domem posła nawet nie był - informuje Wyborcza. 

Jak donosi dziennik, Bendnarz przeczytał o proteście w mediach i napisał w dyskusji w mediach społecznościowych słowa zawierające zwrot „PiS-da". Zyskę to określenie uraziło. I znowu wystąpił do prokuratury o ściganie krytykującego za znieważenie.   
 
Sąd Rejonowy w Świdnicy wydał rok później wyrok uniewinniający Grzegorza Hercunia. Drugi z oskarżonych, Jerzy Bednarz został jednak w pierwszej instancji skazany na karę grzywny.
 
 
 
- Odwołałem się od tego wyroku, tak jak odwoływałbym się od wszystkich kolejnych, które w tym wpisie widziałby moją winę - mówi w rozmowie z Wyborczą. 
 
W sądzie II instancji zarówno Bednarz, jak i Hercuń zostali uniewinnieni. Zdaniem sądu polityk musi się liczyć z krytyką, także ostrą. Co to oznacza? 
 
Jerzy Bednarz uważa, że jest to wyrok sprawiedliwy. Dla obywateli znaczy tyle, że wolno im protestować pod domami posłów oraz używać sformułowania „PiS-da", niezależnie od skojarzeń czytających - czytamy w Gazecie Wyborcej.

Czytaj też:
Protestowali przed domem posła Zyski. Rozpoczął się proces
kat
foto:
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Edek (29 lipca 2023 17:43)
Urażony słowami? Szkoda, że nie czuje się urażonym zasiadając w szeregach pisiorskich oszołomów.
Kamil (29 lipca 2023 15:11)
Pisowskie ścierwa!!!!!
Górnik (29 lipca 2023 7:51)
Jeśli chcesz, by prosty lud darzył cię miłością, zabieraj mu po cichu a rozdawaj głośno. A je b a c p>s tez jest karalne?
Ciekaw (28 lipca 2023 17:21)
Ciekawe który z tych niedorozwoji prowadzi swoją działaności , stawiam iż pracują u kogoś za jak to Mateusz mówi miskę ryżu
Siwy (28 lipca 2023 16:30)
Cytuję użytkownika: PPJJP
PO -" piniendzy ni ma i nie bedzie...."
PiS-da?Nie!!!PiS-zabierze.
PPJJP (28 lipca 2023 15:23)
PO -" piniendzy ni ma i nie bedzie...."
Jacek (28 lipca 2023 13:24)
Cytuję użytkownika: Kkk
Cytuję użytkownika: Jacek
Ten przedsiębiorca to PO-Jeep
Komentarz pisu-łara. ********
PO- wiedział co wiedział lewacki schizol.
Kkk (28 lipca 2023 11:13)
Cytuję użytkownika: Jacek
Ten przedsiębiorca to PO-Jeep
Komentarz pisu-łara. ********
sceptykk (28 lipca 2023 11:13)
Nadzwyczajna kasta nie mogła inaczej orzec ...
Jerzy Langaster (28 lipca 2023 9:28)
Cytuję użytkownika: #murem za zyską
ireneusz zyska to najmądrzejszy polityk w Polsce, elokwentny, przystojny, szarmandzki itd.
Potwierdzam prawdziwy mąrz stanu.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Posłowie z regionu wałbrzyskiego (FOTO)

Gość Dnia - Krzysztof Śmiszek

Gość Dnia - Roman Szełemej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij