Menu

Rusza budowa ostatniego etapu obwodnicy Dzierżoniowa

Kończy się drugi etap budowy obwodnicy Dzierżoniowa w ramach tzw. Trasy Podsudeckiej. Urząd Marszałkowski poinformował o przystąpieniu do prac na ostatnim odcinku planowanej drogi.

Rusza budowa ostatniego etapu obwodnicy Dzierżoniowa
- Obwodnica Dzierżoniowa to zadanie podzielone na trzy etapy. Pierwszy został zakończony dwa lata temu i już służy kierowcom i w dużej mierze lokalnej strefie ekonomicznej. Drugi etap w ciągu drogi wojewódzkiej zostanie udostępniony jeszcze w tym roku. W tej chwili trwają ostatnie odbiory. Jednocześnie zaczynają się prace na ostatnim - trzecim etapie, który jest najdłuższy. Planujemy go zakończyć do roku 2026 i ostatecznie, kiedy ta inwestycja zostanie zakończona, to Dzierżoniów zyska pełne obejście, które całkowicie wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miasta - mówi wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.
 
 
Ta inwestycja jest częścią szerszego planu na usprawnienie transportu i komunikacji w tej części województwa dolnośląskiego.
 
 
- Cała droga wojewódzka, tzw. podsudecka wiodąca od Strzegomia przez Świdnicę, Dzierżoniów, Ząbkowice Śl., Kamieniec Ząbkowicki do granicy z województwem opolskim jest modernizowana. Na wielu odcinkach prace są już prowadzone albo planowane. Stąd w wielu miejscach spotkać możemy wahadła, bo polepszamy standard tej drogi. Uzyskaliśmy na to dofinansowanie zewnętrzne. Są w to zaangażowane zarówno środki krajowe, jak i europejskie - mówi Grzegorz Macko.
 
Cała obwodnica Dzierżoniowa kosztować będzie ponad 174 mln zł milionów złotych w tym ostatni etap kosztować będzie ok 86 mln zł. Urząd Marszałkowski pozyskał na ten cel łącznie 135 mln zł ze środków unijnych.
 
 
plr
foto: użyczone, UMWD
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Gdyńska też do remontu

Radomska - ulica wygląda jak mozaika...

Rondo na Moniuszki - przesunięto przetarg

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij