Menu

Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu

Koncert Zaawansowany Zespół Niespokojnych Nóg, Spotkanie z aktorem Olgierdem Łukaszewiczem połączone z pokazem filmu "Perła w koronie", taneczna Bassbórka i Szychta Rodzinna - tak mija Festiwal Tradycji Górniczych w Wałbrzychu.
 

Festiwal Tradycji Górniczych w WałbrzychuKoncert zespołu Zaawansowany Zespół Niespokojnych Nóg - to pierwszy dzień  Festiwalu Tradycji Górniczych ⚒️. Na scenie mieszkający na co dzień w Warszawie Ambasador Wałbrzycha - Wojciech Tumidalski.  Tu możesz posłuchać podcastu z Wojtkiem Tumidalskim.
Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem poprzedzone projekcją filmu „Perła w koronie” (reż. Kazimierz Kutz).
BassBórka - muzyczna, mocno tanecznai mpreza połączona ze zbiórką dla wałbrzyskiego schroniska dla zwierząt,
 

 

 "Szychta Rodzinna" w Starej Kopalni. Świętna szansa by spotkać górników.
A od tego wszystko się zaczęło - „Szychta Szkolna” dla dzieci z wałbrzyskich szkół. Uczestniczyło w niej ponad 300 dzieci. Wspaniała okazja, by poznać górnicze zwyczaje.

opr. adm
foto: Stara Kopalnia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Janek (4 grudnia 2023 23:10)
Jakie tradycje..... górnictwa już nie ma. Nie ma, czy tego nie rozumiecie????

Dodaj komentarz

Górnik wygrywa na wyjeździe

Czwartkowe spotkania z kulturą i sztuką

Jutro święto przewodników turystycznych — poznaj przewodników ze...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij