Menu

Utopił auto w stawie — wyciągnęli je strażacy

Zostawił samochód przy stawie i poszedł na spacer, bardzo się dziwił, gdy wrócił — samochodu nie było. Auto stoczyło się do stawu i utknęło na głębokości około 7 metrów. Pomogli strażacy, którzy wyciągnęli z wody zatopionego Forda.


 

Utopił auto w stawie — wyciągnęli je strażacy
Prawdopodobnie nie tak wyobrażał sobie koniec roku kierowca Forda, który w Sylwestra przyjechał samochodem w okolice Żarowa nad wodę. Samochód zostawił przy zbiorniku wodnym „Andrzej” (byłe wyrobisko, gdzie wydobywano kaolin) i poszedł na spacer. Prawdopodobnie nie zaciągnął hamulca ręcznego i auto stoczyło się do wody.
 
Z relacji świadków wynika, że pojazd został pozostawiony bez nadzoru, po czym stoczył się ze skarpy i zatonął w wodach zbiornika — informują świdniccy strażacy, którzy w niedzielę (31.12) przed godziną 15:00 otrzymali zgłoszenie o zatopionym samochodzie.
 
 
Straż pożarna podjęła próbę zlokalizowania pojazdu, jak się okazało, nie było to takie proste — widoczność pod wodą była mocno utrudniona, więc przerwano akcję, by powrócić do niej w nowy rok.
 
1 stycznia działania zostały wznowione. Specjalistyczne grupy ratownictwa wodno-nurkowego z Legnicy i Wrocławia przybyły na miejsce. Dzięki użyciu sonaru zlokalizowano samochód na głębokości około 7 metrów — informuje świdnicka Straż Pożarna.
 
Z pomocą łodzi, specjalnego balonu wypornościowego i wyciągarki samochód został wyciągnięty na brzeg.

W akcji uczestniczyły zastępy z JRG PSP w Świdnicy, jednostki z OSP oraz specjalistyczne grupy wodno-nurkowe.opr. adm
foto: KPP Straży Pożarnej w Świdnicy
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

mieszkaniec (4 stycznia 2024 20:04)
Bardziej mnie zastanawia po co przez pół dnia samochody biorące udział w akcji robiły niesamowity hałas i budziły wielki niepokój w całej okolicy, skoro od samego początku było wiadomo, że nie ma osób poszkodowanych. Czy to nadużycie czy szpan jakiś?!
Gabrysia (3 stycznia 2024 12:55)
Ciekawe czy AC opłacał ?
Marzyciel (3 stycznia 2024 10:30)
Jaki był koszt akcji? Zastanawiam.się nad utopieniem takiego jednego.....

Dodaj komentarz

Uratowali uwięzioną sarnę

Zmiany w dowództwie Straży Pożarnej w Wałbrzychu

Zablokowana obwodnica Bolkowa - prawdopodobnie silny wiatr wywrócił...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij