Młodzi siatkarze Kinder Volleyball w finale Mistrzostw Polski

Po raz pierwszy w 5-letniej historii UKS-u Kinder Volleyball Wałbrzych reprezentacja tego klubu awansowała do finałów Mistrzostw Polski siatkarskich dwójek. Turniej z udziałem 32 zespołów z całego kraju odbędzie się w drugiej połowie czerwca w Zabrzu.

Obchodzący niedawno 5 urodziny Uczniowski Klub Sportowy Kinder Volleyball ma dodatkowe powody do świętowania, gdyż zespół w składzie: Oskar Hakert, Seweryn Zając oraz Szymon Nackowski awansował do finału Mistrzostw Polski w mini siatkówce 2-ek chłopców.
 
Jak poinformował stojący za sukcesem chłopców trener Piotr Wierzbicki, w pierwszym turnieju o prymat na Dolnym Śląsku jego podopieczni zajęli 3. miejsce, a w kolejnym uplasowali się tuż za podium i w rezultacie wciąż liczyli się w walce o awans do finałów.
 
- Wiedzieliśmy, że w Mistrzostwach Polski wystąpią tylko dwie drużyny z każdego województwa. W trakcie miesięcznej przerwy między turniejami ciężko pracowaliśmy, aby nasz trud nie poszedł na marne. Dzień przed ostatnimi zawodami odbyły się Mistrzostwa Wałbrzycha, które gładko wygraliśmy. W drodze na finał Dolnego Śląska tłumaczyłem chłopakom, iż są w świetnej formie i jeśli pokażą to, co umieją, to pojadą do Zabrza. I tak też się stało, gdyż na 8 pojedynków tylko w jednym lepsi byli rywale, dzięki czemu uzyskaliśmy historyczny awans naszego klubu do finałów Mistrzostw Polski Kinder+ Sport -, wyjaśnił trener Wierzbicki. Finałowe zmagania z udziałem 32 najlepszych w kraju ekip odbędą się w dniach 24 - 26 czerwca w Zabrzu.
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno