Menu

Psychiatrzy zbadają podejrzanego o zabójstwo 10-latki

Jakub A., 22-letni student podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristyny z Mrowin zostanie zabadany przez psychiatrów czy  jest poczytalny. 

Psychiatrzy zbadają podejrzanego o zabójstwo 10-latki

Przypomnijmy, 10-letnia Kristina wyszła rano do szkoły, ale nie wróciła do domu.  Martwą dziewczynkę znalazł kilka godzin później (około godz. 17:00) mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny.  Przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki były rany kłute klatki piersiowej i szyi.

Podejrzany o morderstwo 22-letni student Jakub A. został zatrzymany kilka dni później. 
Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty: morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i podżegania innej osoby do udziału w zabójstwie. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów, w tej chwili przebywa w areszcie. 

Decyzją prokuratury Jakub A. zostanie zbadany przez biegłych psychiatrów. Jak informuje Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy,  biegli zostali już powołani, najpierw będzie to jednorazowe badania, później gdy zajdzie taka potrzeba może zostać skierowany na badania dodatkowe włącznie z obserwacja psychiatryczną.  Jakub A. jak informuje jego obrońca, od roku leczył się psychiatrycznie. 


Czytaj też:
Jakub A. zatrzymany
Areszt dla Jakuba A.
Zarzuty za próbę samosądu w Mrowinach 

opr. adm
foto:  Dolnośląska Policja

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
 
 
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Marcin (3 lipca 2019 17:49)
A matkę teź zbadają czy kiedy się z nim zabawiała była poczytalnaLLIE
Sowa (3 lipca 2019 13:29)
Co tu badać? 22 lata funkcjonował normalnie, chodził do szkoły, pracy. Brał czynny udział w życiu a teraz doszukiwanie się czy oby zdrowy. Nie jest zdrowy! Jest chory na nienawiść i dlatego zabił bezbronne dziecko. Jest bezwzględnym morderca. Powinien skończyć na szubienicy natychmiast po tym jak się przyznał. Szlag mnie trafia na ten brak elementarnej sprawiedliwości. Skoro nie zawiśnie to niech cierpi jak najdłużej. Niech go boli każdy dzień jego życia. Liczę ze strażnicy więzienni i współwięźniowie znajda sposób by codziennie przypominać mu co zrobił i za co spędzi resztę życia za kratami.
Ja (3 lipca 2019 11:53)
Zaczął chodzić do lekarza rok wcześniej żeby mieć dodatkowe alibi dla swojej okrutnej zbrodni
kodeks (3 lipca 2019 10:42)
Mam nadzieję, że zrozumie, że mimo, że żyje to jego życie się skończyło!

Dodaj komentarz

Mrowiny  |   zabójstwo Kristyny  |   zabójstwo w Mrowina  |   Żarów  |   Jakub A.  |   morderstwo 10-latni  |   policja  |   997  |  

Siłacz z wałbrzyskiej policji

Jakub A. będzie ponownie zbadany - ruszył proces apelacyjny w...

Wraca sprawa mordercy 10-letniej Kristiny z Mrowin

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij