Chełmiec odzyskany
Stowarzyszenie ECRA przekazało Gminie Szczawno-Zdrój działkę wraz z obiektem na szczycie góry Chełmiec - tym samym zakończył się trwający kilka miesięcy proces, mający na celu wyegzekwowanie od stowarzyszenia realizacji prawomocnego wyroku sądowego. 
Na mocy wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 6 marca br. roku ECRA zostało zobowiązane do oddania gminie Szczawno-Zdrój działki wraz z wieżą widokową, znajdującą się na szczycie Chełmca. 

Głównym powodem wystąpienia o zwrot nieruchomości było niewywiązywanie się z zawartej z gminą umowy – co znalazło potwierdzenie w uzasadnieniu do wyroku. Stowarzyszenie zobowiązane było m. in. do kompleksowego remontu wieży, zagospodarowania terenu. Sąd potwierdził, że stowarzyszenie tylko częściowo zrealizowało te zapisy. 
 
W najbliższy weekend, wieża widokowa będzie udostępniona turystom w godzinach 9:00-17:00. Wejście na wieżę bezpłatne. W przygotowaniu jest koncepcja zagospodarowania szczytu wraz z obiektem tak, by był atrakcją turystyczną. Umowa na opracowanie dokumentu została podpisana pod koniec lipca. Projektanci mają zaproponować ciekawe rozwiązania, które przyciągną miłośników górskiego spacerowania. 


 
opr. adm

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno