Menu

Remont boiska przy ul. Dolnej. Jest dofinansowanie

Ponad 140 tys. zł. dofinansowania  otrzyma Głuszyca na modernizacj boiska orzy ul. Dolnej. Zamontowane zostaną nowe siedziska na stadionie, powstanie też nowa bieżnia. 

 

Remont boiska przy ul. Dolnej. Jest dofinansowanie
 Burmistrz Głuszycy Roman Głód odebrał już umowę o przyznaniu pomocy. Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki pozyskane zostały za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Sowiogórskie.
 
- Zawarcie umowy ma pomóc w powstaniu nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej 
w centrum Głuszycy, wykorzystując przy tym walory kulturowe, przyrodnicze i historyczne obszaru Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwa Sowiogórskiego”. Mamy nadzieję, że realizacja tego zadania przyczyni się do rozpropagowania i zainteresowania dzieci oraz młodzież aktywną formą spędzania czasu, poprzez np. granie w piłkę nożną lub uprawianie lekkoatletyki, w tym biegów. Dodatkowo chcemy zadbać o środowisko naturalne. W tym celu obok budynku socjalnego zamontujemy zbiornik na wodę deszczową, która będzie służyła do nawadniania płyty boiska –  mówi burmistrz Głuszycy Roman Głód.
 
Zakres prac obejmuje demontaż  bramy, furtki i 8 rzędów siedzisk. Zamontowane zostaną nowe siedziska 
z materiałów polimerowych. Powstanie też nowa, 4-torowa bieżnia  o długości 80 metrów z nawierzchni poliuretanowej. W plananch jest też montaż nowej bramy wjazdowej i furtki. 
 
 
 
Gmina Głuszyca na realizację celu otrzymała pomoc w wysokości 142 tys. zł.  Całość projektu to koszt  223 tys. zł

 
Zadanie dofinansowane w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. 
 
adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Gość (23 marca 2022 21:13)
Ludzie zarządzający w tej chwili klubem są prawnie i czy pieniądze przelewane na klub są pobierane przez odpowiednie osoby chyba a wręcz jestem pewny że potrzebne Walne zgromadzenie stowarzyszenia Wlokniarz Głuszyca bo kadencja prezesa oraz zarządu skończyła się po 4 latach
Gość (23 marca 2022 21:10)
Super wreszcie coś drgnęło taki stadion powinien już być dawno kilkanaście lat temu to może młodzież juz teraz grałaby w pierwszej drużynie Wlokniarza a tak niestety jest już za późno brak Juniorów, kadra trenerska jest słabo wyuczona więc słabo to widzę niestety to zaniedbania nie tylko infrastruktury ale też szkolenia a klubie oraz w szkołach, jeden pozytyw z tego że będzie to służyć też ludzią którzy lubią biegać to się chwali, panie burmistrzu dobry ruch lecz proszę się zastanowić czy

Dodaj komentarz

Głuszyca  |   sport  |   Roman Głód  |  

Górnik przegrał decydujący mecz o awans do Energa Basket Ligi

Malesa: chcemy pojechać do Łańcuta, wygrać serię 3:2

Górnik przegrywa z Sokołem 3 mecz finałowy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij