Menu

Nie żyje najstarszy mieszkaniec Polski

Zmarł Stanisław Kowalski. Najstarszy mieszkaniec Świdnicy za dwa dni skończyłby 112 lat.  Był jednym z najstarszych europejczyków.
 
 
Nie żyje najstarszy mieszkaniec Polski

Stanisław Kowalski był lekkoatletą. W wieku 104 lat ustanowił rekord Europy w biegu na 100 metrów w swojej kategorii wiekowej.

Pracował zawodowo jako kolejarz i odlewnik. Nie uprawiał zawodowo sportu, jego podstawową aktywnością były codzienne dojazdy rowerem do pracy. Zaczął biegać w wieku 104 lat.

Był najstarszą osobą w Europie, która ukończyła bieg na 100 metrów. 

10 maja 2014 roku ustanowił rekord Europy w biegu na 100 m w swojej kategorii wiekowej z czasem 32,79 sekundy.
 
Na Drużynowych Halowych Mistrzostwach Polski Województw Weteranów w Toruniu w grudniu 2014 ustanowił w kategorii wiekowej powyżej 100 lat rekordy świata w biegu na 60 m (19,72 sek.) i w pchnięciu kulą (5,08 m), a na halowych mistrzostwach Europy w 2015 roku zdobył w swojej kategorii wiekowej złoty medal w biegu na 60 metrów z czasem 20,27 sekundy i złoty medal w pchnięciu kulą z wynikiem 5,07 m. Był najstarszym mężczyzną w historii Polski i pierwszym, który ukończył 110 lat. 
 
 
foto: fb Total Sport
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Donald i Władek (12 kwietnia 2022 12:02)
Uważamy że podniesienie wieku emetytalnego mężczyznom z 65 lat do 67 lat było błędem.Trzeba było podnieść do 72 lat.
L (6 kwietnia 2022 11:14)
········· "Nie żyje najstarszy mieszkaniec Polski " –––––––––––––––––––––> Najstarszy Polak Stanisław Kowalski zaszczepił się przeciwko COVID-19. 111-letni Stanisław Kowalski przyjął szczepionkę przeciwko COVID-19 w jednej z przychodni w Świdnicy. ––––––––––––––––> wklejam jako ciekawostkę , wiadomo człowiek miał swoje lata, niekoniecznie wpływ na odejście Pana Stanisława miał przyjęty rok wcześniej preparat.

Dodaj komentarz

kowalski  |   najstarszy  |   swidnica  |   lekkoatleta  |   zmarl  |   informacje  |  

W Świdnicy już swiątecznie, ale dekoracji jest mniej

Koncert dla fanów grunge i inne aktualności świdnickiej sceny...

Lampiony Pamięci: Wałbrzych pamięta o zmarłych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij