Menu

Jakub Żulczyk odwiedził Starą Kopalnię

Pisarz Jakub Żulczyk – autor m.in. bestselleru „Ślepnąc od świateł”, spotkał się z czytelnikami w Starej Kopalni. Spotkanie było częścią Festiwalu Twórczej Wyobraźni.

Jakub Żulczyk odwiedził Starą Kopalnię
Żulczyk pytany był o to, co oznacza dla niego słowo sukces.
 
- Moje pierwsze skojarzenia z „człowiekiem sukcesu” są takie, że mam 8 lat i przeglądam taki magazyn „Sukces” i są tam np. takie postaci, jak Wojciech Fibak. Miał pokazywać highlife na początku ustroju. Ja na pewno mam bardzo duży sukces w moim życiu, który polega na tym, że utrzymuję się – robiąc to, co rzeczywiście umiem. Mógłbym nawet powiedzieć, że to co kocham, ale to jest „śliskie”. Oznaczałoby to, że codziennie oddaję się mojej pracy z jakąś niebywałą pasją i nie mogę się doczekać, kiedy będę ją wykonywać. Nie jest to do końca prawdą. Wykorzystałem jakiś swój potencjał i okupiłem to ciężką pracą. „Wydrapałem” sobie pewną pozycję. - mówi pisarz Jakub Żulczyk.
 
Jakub Żulczyk mówił m.in. o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda z pisarstwem.
 
- Pierwszą książkę wydałem w 2006 roku. Nazywała się „Zrób mi jakąś krzywdę. Czyli wszystkie gry video są o miłości”. Wydał ją Paweł Dunin-Wąsowicz z wydawnictwa ”Lampa”. Uwierzył we mnie. Najpierw opublikował moje opowiadanie w magazynie. Tak naprawdę, zrobił to na podstawie emaila, którego mu wysłałem z fragmentami jakiejś prozy. Byłem młodym człowiekiem. Miałem 23 lata i ukazała się ta pierwsza książka. Napisałem ją bardzo szybko, chyba z podekscytowania. Nie odniosłem jakiegoś zawrotnego sukcesu na początku i to chyba dobrze, bo bym napytał sobie biedy -  mówi pisarz Jakub Żulczyk.
 
 
Dużą część spotkania Żulczyk  poświęcił mówieniu o swojej walce z uzależnieniem. Częstym sformułowaniem, jakie padało – było „wychodzenie z bańki”.  Poruszał też temat odbioru jego powieści i tego, jak postrzegają go ludzie. Chętnie odpowiadał na pytania uczestników spotkania i podpisywał książki.
 
 
- Nie robię tajemnicy z tego, że miałem przejścia związane z uzależnieniem. Zresztą, ostatnie dwa lata nagrywaliśmy z moim przyjacielem Julkiem Strachotą podcast „Co ćpać po odwyku” na platformie storytell. Mówiliśmy o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem się z alkoholu i narkotyków. To jest niesamowite zjawisko – wydaję, mi się że kiedy człowiek robi w kulturze, tak jak ja, to nabiera różnych tożsamości. Są na przykłąd ludzie, którzy kojarzą mnie z jednej rzeczy. Dla kogoś jestem gościem od książki i serialu „Ślepnąc od świateł”. Dla kogoś jestem gościem od serialu „Belfer”. Dla kogoś jestem gościem od książki „Wzgórze Psów”, a dla kogoś gościem, który obraził Dudę i miał proces. Dla wielu ludzi jestem facetem od tego podcastu. Nigdy nie zaczepiało mnie tylu ludzi w miejscach publicznych, co z tego powodu. Podchodzą i mówią „dzięki za ten podcast”.  - mówi pisarz Jakub Żulczyk.
 
Mówił o też o swoich planach związanych z otwarciem własnego podcastu opartego o dialog, szczerą rozmowę i przedstawianie swojego stanowiska. Powinien ruszyć w przyszłym roku. 
 
foto: P. Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
 
 
 
 

Komentarze

PREZYDENT TO DEBIL (18 czerwca 2022 16:37)
DZIEKI TAKIEJ ELICIE I KOMUSZEJ KASCIE WIEM, ZE NAZYWANIE PREZYDENTA DEBILEM JEST NISKA SZKODLIWOSCIA CZYNU. DZIEKI ZA WPROWADZANIE W OBROT PUBLICZNY CHAMSTWA ELITKO Z WARSZAWKI.

Dodaj komentarz

zulczyk  |   slepnąc  |   od swiatel  |   jakub  |   pisarz  |   festiwal  |   tworczej  |   wyobrazni  |   stara  |   kopalnia  |  

Arkadiusz Jakubik - Jak Rysio z ''13 Posterunku'' trafił na...

Wałbrzych w Travel Channel już w najbliższą sobotę

Rozpoczął się Festiwal Twórczej Wyobraźni

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij