Menu

Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 6

Gdy wszyscy mówili, że poprzedni rok szkolny był trudny, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, jeszcze nie wiedzieli, że kolejny przyniesie zupełnie nowe wyzwania. Udało się jednak przez to przebrnąć i wszyscy udają się na zasłużony wakacyjny wypoczynek.

Zakończenie roku szkolnego w PSP nr 6
- To rzeczywiście był kolejny rok, w którym przed kadrą nauczycielską i uczniami stały ogromne wyzwania. Pamiętajmy, że gdy dzieci rozpoczęły rok szkolny, weszły nowe obostrzenia covidowe i ponownie przeszły na tryb nauczania zdalnego, a potem hybrydowego. Gdy już wróciły do nauki stacjonarnej, to wybuchła wojna i wszyscy zderzyliśmy się z ogromnym nieszczęściem i koniecznością przyjęcia do naszej społeczności uchodźców. Wyzwań było bardzo dużo, ale z perspektywy czasu można powiedzieć, że sobie z nimi poradziliśmy. W zakresie edukacji udało nam się przyjąć i zaopiekować 550 uczniami ukraińskimi, którzy dziś razem z polskimi dziećmi kończą ten rok szkolny i rozpoczynają wakacje - mówi Wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
Tym razem na zakończenie roku szkolnego gościliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w dzielnicy Biały Kamień. Gdy kadra pedagogiczna będzie odpoczywać, rozpoczną się tu prace budowlane. Szkoła otrzyma nowe boisko sportowe i plac zabaw dzięki wygranej w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego. To jednak nie koniec inwestycji, jakie miasto planuje w tej placówce.
 
- Staramy się, aby szkoła przekształciła się w Zespół Szkolno-Przedszkolny i żeby powstało tutaj w sąsiedztwie przedszkole publiczne dla Białego Kamienia. Składamy wnioski o dofinansowanie, bo budynek obok wymaga remontu i mamy nadzieję, że to się uda - zapowiada Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Prezydent podziękował również dyrekcji i gronu pedagogicznemu za ciepłe przyjęcie dzieci z Ukrainy i przypomniał ich rówieśnikom, by darzyli kolegów i koleżanki pełnym szacunkiem.
 
 
- Bardzo dziękuję, że ta szkoła, podobnie jak inne przyjęła dzieci uchodźców z Ukrainy. Są częścią naszej rodziny, żyją z nami i pomagają nam. Pracują bardzo ciężko, żebyśmy mogli razem się rozwijać. Spotkacie na swojej drodze uchodźców i dzieci, które słyszały bomby, widziały jak giną ludzie. Okażcie im wyjątkową życzliwość i sympatię. Pomagajcie im, bo tego uczy nas dekalog i to nasza wspólna sprawa - podsumował Roman Szełemej.
 
 
Uroczystość zakończyła się programem artystycznym przygotowanym przez dzieci młodszych klas. Wszyscy z uśmiechem na ustach wymaszerowali z sali gimnastycznej śpiewając "To już lato" i oficjalnie rozpoczęły się wakacje.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Bezpieczne Wakacje ze Strażą Miejską w Wałbrzychu

Prawie 400 miejsc za mało. Wyniki rekrutacji do szkół...

Kolejny budynek w kolejce do wyburzenia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij