Menu

Rycerski weekend w Zamku Książ

Walki rycerzy, strzelanie z kuszy i pieczenie "słowiańskiej pizzy" czyli podpłomyków - to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was w Zamku Ksiżż podczas rycerskiego weekendu.

Rycerski weekend w Zamku Książ

Największe zainteresowanie budzą walki rycerzy - odbywają się o każdej pełnej godzinie.  Sporo osób zainteresowało się również wypiekiem podpłomyków, które przygotowywane są wg. receptury dawnych Słowian.

A jak zrobić podpłomyki?

Sposób przygotowania nie zmienił się od tysięcy lat. Mąka (najlepiej pszenna), woda, sól i przyprawy (np. czarnuszka lub kminek). Wyrabiamy ciasto a później potrzebna nam będzie rozgrzana blacha (lub patelnia, ale bez tłuszczu), na którą kładziemy rozwałkowane ciasto. Smacznego i dobrej zabawy. opr. adm
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21

Komentarze

Hłe hłe hłe (25 września 2022 16:48)
Cytuję użytkownika: Dwa oblicza
Nasz ulubieniec Grzegorz Schetyna .Pędził Grześ przez pola miasta ,wieś zapierda.lał dosyć srogo bo ma kłopot z ciężką nogą.Na liczniku 120 i tu przyszła jego klęska .Na trzy miechy prawko zaje.bali i mandatem ukarali (2500
Idzie Grześ Przez wieś, Worek cukru niesie, A przez dziurkę Cukier ciurkiem Sypie się za Grzesiem. Cukru mniej dźwigać lżej.Wraca grześ orzez wieś zbiera cukru ziarnka POwoluśku POmaluśku zebrała się miarka. Idzie Grześ Przez wieś, Worek cukru niesie, A przez dziurkę Cukier ciurkiem Sypie się za Grzesiem. Cukru mniej dźwigać lżej. Wraca grześ przez wieś zbiera cukru ziarnka POwoluśku POmaluśku zebrała się miarka.Idzie grześ przez wieś worek cukru niesie...
Kucharz (25 września 2022 16:38)
Redaktorek po POdstawówce z Młynarskiej nie napisał że trzeba jeszcze to posolić.
Dwa oblicza (28 sierpnia 2022 13:32)
Nasz ulubieniec Grzegorz Schetyna .Pędził Grześ przez pola miasta ,wieś zapierda.lał dosyć srogo bo ma kłopot z ciężką nogą.Na liczniku 120 i tu przyszła jego klęska .Na trzy miechy prawko zaje.bali i mandatem ukarali (2500
szlachta nie pracuje (28 sierpnia 2022 5:55)
Cytuję użytkownika: Szczaw i Mirabelka
Ho,Ho dzikie tłumy! Był tam Wielki Rycerz Roman z Bankomatu?
Nie było go ponieważ, pojechał na wesele do PiSiora, z traktorem za półtorej miliona.
Fliper (27 sierpnia 2022 23:20)
Tzw. Zabawa starych ch___j,ów w indian.
Roman Szełemej (27 sierpnia 2022 21:59)
Niestety nie mogłem być na tej wielkiej imprezie . Pomimo że jestem przodkiem najwaleczniejszego i najwspanialszego narodu na świecie , nie zawsze mogę być tam , gdzie obywatele polscy mnie pożądają .
gohciu (27 sierpnia 2022 19:27)
Nie było chopa. Doglądał troskliwem okiem i dostojnem obliczem swem, przygotowań do; 1) maratonu, 2) nowej giełdy. I otwarcia tzw. "obwodnicy". :-))))
Szczaw i Mirabelka (27 sierpnia 2022 17:46)
Ho,Ho dzikie tłumy! Był tam Wielki Rycerz Roman z Bankomatu?

Dodaj komentarz

Zamek Ksiaż  |   ryserski weekend  |   rycerze  |   walki rycerzy  |  

Jarmark Średniowieczny w Zamku Grodno (FOTO)

Książ: Mistrzostwa Polski we wspinaniu się po drzewach

Świąteczny i bajkowy Zamek Ksiaż (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij