Menu

Ruszył ostatni etap budowy obwodnicy Dzierżoniowa

Będzie miała prawie 12 km i wyprowadzi z miasta znaczną część ruchu. Rusza III etap budowy obwodnicy Dzierżoniowa. Blisko 6-kilometrowy odcinek będzie kosztował ponad 86 mln. zł.
 


 

 
 

 

Ruszył ostatni etap budowy obwodnicy Dzierżoniowa

III etap obwodnicy Dzierżoniowa powstaje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382 i połączy Piławę Górną (od wysokości skrzyżowania wraz z nim) z ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie (bez skrzyżowania), gdzie kończyć się będzie właśnie realizowany II odcinek.

Cała droga to część tak zwanej Trasy Sudeckiej, łączącej Kotliną Jeleniogórską i Kotlinę Kłodzką. Od roku kierowcy korzystają już z pierwszego, 3-kilometrowego odcinka obwodnicy Dzierżoniowa.

Druga część, od skrzyżowania z DW 383 do skrzyżowania z DW 384, ma być gotowa we wrześniu przyszłego roku.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podpisała z wykonawcą, spółką Polbud-Pomorze, umowę na budowę trzeciego odcinka. Koszt budowy to prawie 86 mln zł, z czego 60 mln pochodzi z Unii Europejskiej.

W ramach tego etapu powstanie nowy, blisko 6-kilometrowy odcinek drogi, będzie też ścieżka rowerowa i chodniki. W planach jest budowa mostów nad rzeką Bielawica i potokiem Rogoźnica.

Cała obwodnica Dzierżoniowa będzie gotowa za 4 lata, a jej koszt to ponad 174 mln zł, z czego przeszło 135 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

opr. adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Frontem do klienta: ZUS za 11 mln. zł.

Powódź w regionie - Dzierżoniów, Piława, Mościsko, Marcinowice (FOTO)

Dzierżoniów i Marcinowice liczą straty

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij