Menu

''Kapsuła czasu'', a w niej wyroby z Porcelany Książ

W ostatnich tygodniach Wałbrzych żyje upadkiem Porcelany Krzysztof, ale wciąż jest miejsce, gdzie zalegają sterty wyrobów z Porcelany Książ. Film można zobaczyć w serwisie youtube

''Kapsuła czasu'', a w niej wyroby z Porcelany Książ
- Porcelana Książ, która u nas była i juz od dawna nie istnieje... Zostały tylko ruiny, Była równie ceniona, ale znam miejsce, gdzie leżą od lat i niszczeją setki talerzy różnego rodzaju, filiżanek, itp.  Na paletach również fabrycznie zafoliowane! Pojechałem tam specjalnie dziś i zrobiłem kilka zdjęć tego, co aktualnie się tam znajduje - czytamy na kanale yt Michał Jabłoński

 

Ceny gazu, brak oferty na dostawę gazu i żądanie zabezpieczenia bankowego na kwotę 5 mln. zł — to przyczyny upadku Porcelany Krzysztof. Jak mówił prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, miasto chce kontynuować w bardzo ograniczonym stopniu wypał porcelany, chce też zatrudnić część zwolnionych z zakładu pracowników.

 

 

Przeczytaj też: Dlaczego Porcelana Wałbrzych upadła?

 

red
video: Michał Jabłoński
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

gred (6 lutego 2023 16:29)
Cytuję użytkownika: xsdS
ceny gazu hahahaha czy mała wiedza i brak kompetencji porcelana w Bolesławcu hula i gaz nie przeszkadza
Podobno ciebie mają zatrudnić ;jako wytwórcę gazu; podłączą ci do d..y rurociąg i wytworzysz wystarczającą ilość gazu; W ;takiej; głowie nic,tylko zgnilizna.
inż. A. Partacz (6 lutego 2023 7:53)
Cytuję użytkownika: xsdS
ceny gazu hahahaha czy mała wiedza i brak kompetencji porcelana w Bolesławcu hula i gaz nie przeszkadza
W Bolesławcu to fajans a nie porcelana.
Obywatel (5 lutego 2023 19:29)
To brak zarządzania produkcją i dlatego porcelana Krzysztof pada.To jest tak jak się ktoś nie zna produkcji i jest bałagan.Teraz jeszcze są ludzie i pracują w zimnie.
xsdS (5 lutego 2023 18:59)
ceny gazu hahahaha czy mała wiedza i brak kompetencji porcelana w Bolesławcu hula i gaz nie przeszkadza
sAs (sącząc czekoladę z filiżanki wzoru Fryderyka) (5 lutego 2023 18:23)
No, to teraz się zaczną wyprawy po złote runo! A napisane "zakaz wstepu"? Wyraźnie, i to całkiem sporymi bukwami. Oby się nie skończyło jakimś nieszczęściem...

Dodaj komentarz

porcelana  |   sklep  |   ksiaz  |   urbex  |   opuszczone  |  

Kulawa Eksploracja: Zwiedzanie budynku dawnej szkoły

Zamek Książ poszukuje młodych muzyków

Zamek Książ kupił samochód dla GOPR

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij