Menu

Świdniczanin wystartuje na Nurburgring

Nadchodzący tydzień majowy jest tym, w ramach którego odbywa się najtrudniejszy wyścig długodystansowy GT na świecie, czyli 24 Hours Nurburgring. W ramach całego weekendu wyścigowego, rozgrywane są także zawody endurance „RCN”, w których startuje świdniczanin, Damian Lempart.

Świdniczanin wystartuje na Nurburgring
28-letni Lempart razem w parze z Michałem Walczakiem-Makowieckim w barwach „PorschePana”, mają wyjątkowo trudne zawody przed sobą. W wyścigu RCN ma wystartować blisko 175 samochodów, a zawody odbywają się tym razem na krótszej, bo jedynie 21-kilometrowej wersji toru Nordschleife.
 
- Przed nami kolejne, emocjonujące wyzwanie! To, że jedziemy po krótszej wersji toru jest mimo wszystko większym wyzwaniem, ponieważ od razu znajdziemy się w leśnej sekcji toru, mając na początek stintów jeszcze zimne opony. Póki co dalej prowadzimy „ex aequo” w swojej klasie RS2A w klas. Rocznej, jednak skupiamy się na wykonaniu odpowiedniej pracy. Podchodzimy do wszystkiego z rozwagą i wierzę, że po naszej stronie wykonamy wszystko tak dobrze jak się ta. Zawody będą emocjonujące, bo dookoła będzie -dziesiąt tysięcy kibiców, którzy czekają już na główny, 24-godzinny wyścig. Trzymajcie kciuki! - mówi Damian Lempart
 
 
 
W poprzedniej rundzie, w której kierowcy zespołu PorschePana uczestniczyli debiutując jako zespół, udało im się wygrać w swojej klasie i przy okazji zająć bardzo wysokie miejsce w swojej dywizji „RS”. Zawody rozpoczynają się w czwartek o 8:00 rano na torze Nurburgring Nordschleife.
 
 
info: użyczone
foto:  Kajetan Zorzycki
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mat (17 maja 2023 12:05)
Trzymam kciuki

Dodaj komentarz

swidnica  |   samochody  |   zawody  |   lempart  |   wyscig  |  

Tylko 2,8 litra paliwa na 100 km

Jedna osoba nie żyje - wypadek w Mokrzeszowie. Droga zablokowana

Czarne Diamenty nocą (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij