Menu

Od 3 lat nie można przejść chodnikiem, bo nie są w stanie naprawić elewacji

„Trzy lata nie można przejść chodnikiem, najłatwiej postawić znak i nic nie robić” - piszą do nas zdenerwowani czytelnicy. Chodzi o chodnik przy ulicy Matejki (przy siedzibie ZDKiUM). Z budynku sypie się gzyms, a miasto od trzech lat nie jest w stanie naprawić budynku.

Od 3 lat nie można przejść chodnikiem, bo nie są w stanie naprawić elewacji

Miasto chwali się pięknie wyremontowanymi kamienicami, tymczasem od trzech lat nie jest w stanie wyremontować siedziby ZDKiUM przy ul. Matejki. Na chodniku postawiono znaki "zakaz ruchu pieszych" i sytuacja nie zmienia sie od 3 lat. Tym bardziej dziwi podejście miasta do problemu, że w budynku znajduje się Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. Petenci wchodzą do budynku tylnym wejściem.

Gdy dwa lata temu pytaliśmy, czy nie można wykonać remontu, bo jednak do urzędu przychodzą petenci, otrzymaliśmy odpowiedź.

- W tej chwili jesteśmy na etapie projektowania. Myślę, że remont rozpocznie się gdzieś na początku przyszłego roku. - mówił dwa lata temu Maciej Czajka, Kierownik Biura Inwestycji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Ile może trwać projektowanie ? Długo...

„Kamienice wyremontowane, Urząd Stanu Cywilnego niedługo otworzą, a ZDKIUM zablokował chodnik i od 2 lat nie można przejść” - skarżą się czytelnicy.

I faktycznie, ul. Matejki robi się coraz ładniejsza, widok szpeci siedziba ZDKIUM-u. O remont budynku zapytaliśmy dyrektora ZDKiUM, Krzysztofa Szewczyka.

 

 
Zadaliśmy podstawowe pytanie jeszcze raz: Kiedy wykonane zostaną prace remontowe i kiedy będzie można znów przejść chodnikiem ?

ZDIKUM nasze pytanie skierował do Miejskiego Zarządu Budynków — ten nadal nie odpowiada.

O sprawie pisaliśmy już dwa lata temu - czytaj też:
Od ponad roku jest zablokowany chodnik i prędko się to nie zmieni
adm
foto: adm
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (6 sierpnia 2023 13:58)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tutaj pełno niedoróbek i zaniedbań. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi po przeliczeniu na polskie 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Kocur (2 sierpnia 2023 11:08)
UC miało być w innym miejscu.
Monika (2 sierpnia 2023 10:45)
Cześć kochani. Mam na imię Monika, i nie jestem tutaj bez powodu. Jestem miłą kobietą po przejściach, i moje potrzeby coraz częściej biorą nade mną górę. Jestem tutaj, ponieważ chciałabym poznać tutaj Pana z podobnym problemem, dla którego seks nie jest tematem tabu. Jestem zadbaną, pełną energii dziewczyną, szukam kogoś w wieku od 18 do 50 lat. Wymagam oczywiście dyskrecji. Kontakt jak i moje zdjęcia możesz zobaczyć na moim profilu: http://realnepanie.pl/monika89
prawdziwy analityk miejski (2 sierpnia 2023 8:08)
Jak ten Wałbrzych pięknieje! ŻAŁOSNE!
Jaro (1 sierpnia 2023 15:42)
Przejścia dla pieszych niema bo jest wygrodzone ale miejsce postojowe dla .... jest i nikt tym się nie przejmuje
Rom Anus (1 sierpnia 2023 10:49)
Oni nadal mają mieszkańców za idiotów.3 lata projektują jak zakleić gzymsy! To tylko w Srulogrodzie.
Tomek (1 sierpnia 2023 10:12)
Czemu od razu pomyślałem sobie że to ZDKiUM patrząc tylko na tytuł?

Dodaj komentarz

Nie będzie remontu kamienicy na Matejki, bo nie ma pieniędzy

Ulice Moniuszki i Matejki nie będą remontowane

Oferta o 2,5 mln za wysoka. Przetarg na remont Moniuszki i Matejki...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij