Morderstwo: pięć osób na ławie oskarżonych
Nawet dożywocie grozi 31-letniemu mężczyźnie za zabójstwo do jakiego doszło 4 lata temu w miejscowosci Witostowice. Na ławie oskarżonych zasiądą również konkubina zamorodowanego mężczyzny i jej córka, oraz dwóch znajomych mordercy.
 
Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 lipca 2014 roku w miejscowości Witostowice. 56-letni Zenon K. po powrocie z pracy do domu wszczął awanturę. Jego konkubina poprosiła telefonicznie o pomoc zamieszkałego w tej samej miejscowości Marcina K..
 
Marcin K. przyszedł i uderzył kilka razy Zenona K., później wyszedł z nim z domu na łąkę, gdzie kilkakrotnie uderzył go łopatą w głowę w wyniku czego Zenon K. zmarł.  Marcin K. po kilku godzinach razem ze swoim znajomym Grzegorzem L. ukrył zwłoki zakopując je w lesie.

Jak ustaliła aprokuratura,  Marcin K. nakłaniał konkubinę pokrzywdzonego i jej córkę do składania fałszywych zeznań co do okoliczności zaginięcia pokrzywdzonego. Po złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez siostrę pokrzywdzonego, konkubina Zenona K. i jej córka twierdziły początkowo, że Zenon K. wyprowadził się z ich domu zabierając wszystkie swojej rzeczy.
 
Aktem oskarżenia objęte są także cztery inne osoby:
- konkubina Zenona K. i jej córka, którym zarzuca się zacieranie śladów przestępstwa i składanie fałszywych zeznań,
- znajomy Marcina K. – Grzegorz L., który pomagał mu ukrywać zwłoki,
- Tomasz M., który mając wiarygodną informację o zabójstwie Zenona K. i sprawcy tego czynu, nie zawiadomił organów ścigania.
 
Marcin K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Pozostałe osoby objęte aktem oskarżenia przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów.
 
Oskarżonemu Marcinowi K. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat więzienia albo dożywocie.
 
opr. adm
foto: walnrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno