Mobilne Centrum Edukacyjne w PWSZ

Erasmus+ europejski program wspierający rozwój edukacji zawitał do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Przed budynkiem uczelni stanęło Mobilne Centrum Edukacyjne, w którym można zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami. 

Erasmus+ składa się z trzech akcji: mobilność edukacyjnej, współpracy na rzecz innowacji i praktyk oraz wsparcia reform w obszarze edukacji. 
 
- Zamiast mówić o tym teoretycznie, proponujemy wycieczkę, gdzie można w sposób namacalny dotknąć różnych rozwiązań. Pokazujemy jak wykorzystywać nowoczesne technologie w edukacji. W tym mobilnym centrum mamy różne stanowiska, gdzie możemy odbyć różne podróże wirtualne, możemy grać w gry edukacyjne, pokazujemy młodzieży jak nauka może być ciekawa. - mówi dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Paweł Poszytek. 
 
 Mobilne Centrum Edukacyjne jest to jedno z narzędzi edukacyjnych, promujących program Erasmus+ w Polsce. Jak mówią sami twórcy „Zamiast drukować ulotki i mówić w sposób teoretyczny o różnych możliwościach, pokazujemy technologię od strony praktycznej”
 
- Mobilne Centrum to nic innego jak jeżdżąca klaso-pracownia, która w dzisiejszej odsłonie prezentuje 4 różne stanowiska edukacyjne. Dodam, że są to interaktywne stanowiska. Jest to swojego rodzaju połączenie ruchu oraz nauki. Mamy stanowisko do nauki programowania, uczymy podstaw logarytmiki oraz wprowadzamy do programowania za pomocą robotów edukacyjnych. Za nami są również tablice interaktywne do rozwiązywania quizów. Wisienką na torcie są okulary VR, dzięki którym przenosimy naszych uczestników do wirtualnej rzeczywistości. - mówi Paweł Czapliński z Mobilnego Centrum Edukacyjnego. 
 
Promocja programu Erasmus+ objęła również wizytę minister Edukacji Anny Zalewskiej, która mówiła o potrzebie unowocześnienia systemu edukacji i przewidywaniu tego jak będzie wyglądać technologia za kilka lat. Jak zapowiadała minister – Szeroko pasmowy internet o prędkości 100mb powinien być w przeciągu 1,5 roku w każdej szkole.
 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno