Siatkarska Liga Narodów w Wałbrzychu
Już jutro w Aqua Zdroju rozpoczyna się Siatkarka Liga Narodów. Na boisku zobaczymy kobiece reprezentacje Polski, Rosji, Japonii i Dominikany. 
 
 
Siatkarska Liga Narodów to projekt organizowany przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej i 21 federacji krajowych, którego celem jest prezentacji siatkówki w sposób bazujący na rozwiązaniach z Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. 
 
 
Turnieje w Wałbrzychu zaplanowano od 12 do 14 czerwca. Gospodarzami dwóch żeńskich turniejów będzie też Bydgoszcz, a męskich Katowice, Kraków i Łódź. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej przekonuje, że Wałbrzych to doskonałe miejsce do organizowania tego typu rozgrywek.
 
- Mamy wielkie tradycje siatkarskie i bardzo wielu aktywnych zawodników w różnych grupach wiekowych, a także rozbudowany system szkolenia i wspaniałą historię. Mamy również wspaniały ośrodek sportowy, jakim jest Aqua Zdrój. Jest on wręcz idealny, aby rozgrywać mecze, również rangi międzynarodowej. Standard parkietu w hali głównej jest tak wysoki, że spełnia kryteria takich zawodów - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
 
 
 
W Wałbrzychu zobaczymy reprezentacje Polski, Rosji, Japonii i Dominikany. W jakiej kondycji jest nasza reprezentacja?
 
- Od początku tej edycji powiedzieliśmy sobie, że naszym celem jest utrzymanie się. Cały czas trenujemy, jesteśmy cały czas w mocnej dyspozycji.  Może kłopotem jest to, że jesteśmy po 5 tygodniach podróży, rozłąki, każdy myśli już o bliskich. Jak zawodniczki to wytrzymają, to powinno być dobrze - mówi trener reprezentacji Polski kobiet Jacek Nawrocki – Biorąc pod uwagę cały turniej, to są przeciwnicy bardzo różnorodni. Japonia, Rosja i Dominikana to są trzy style grania. Japonki dysponują najlepszą obroną na świecie, potrafią grać na różnych pozycjach. Dzisiaj to one, przed meczem, są górą. 
 
 
Taka gratka dla fanów siatkówki nie zdarza się zbyt często, dlatego bilety już niemal wyprzedano.
 
- Są jeszcze pojedyncze miejsca stojące na mecze 12 oraz 14 czerwca. Jest to tak zorganizowane, że bilety uprawniają do wejścia na dwa mecze, o 17:30 i 20:30, ale jeśli będzie wychodziło się z hali trzeba koniecznie zeskanować bilet, bo jeśli się tego nie zrobi, to na drugi mecz nie będzie możliwości wejścia, bo system będzie miał informację, że taka osoba jest już w środku - mówi prezes Aqua Zdroju, Mariusz Gawlik.
 
 
Ci, którym nie uda się kupić biletu będą mogli skorzystać ze strefy kibica. Mecze będzie można oglądać na telebimie ustawionym przed Aqua Zdrojem.
 
W.Blicharz
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno