Niebawem poznamy przyczyny pożaru Zakładu Przyrodoleczniczego

Pod koniec czerwca powinnyśmy poznać przyczynę pożaru Zakładu Przyrodoleczniczego w Uzdrowisku w Szczawnie – Zdroju. Prokurator zapoznał się już z opinią biegłego z zakresu pożarnictwa, prawdopodobnie zostaną postawione zarzuty. Komu? Dowiemy sie prawdopodobnie pod koniec miesiaca. 

Zakład Przyrodoleczniczy spłonął na początku marca. Zniszczeniu uległa niemalże cała infrastruktura w tym m.in. w tym jaskinia solno-jodowa i komora hiperbaryczna. Do pożaru mogły przyczynić się osoby trzecie. 
 
- Z wniosków wyprowadzonych przez biegłego wynika, że istnieje możliwość postawienia zarzutów. Jednakże trzeba sprawdzić pewne okoliczności, które prokurator zlecił. Nie możemy więc dla dobra śledztwa ujawnić treści opinii, bo takich rzeczy jak przedstawienie zarzutów osoba podejrzana powinna dowiedzieć się z wezwania, a nie ze środków masowego przekazu. - mówi prokurator rejonowy, Marcin Witkowski. 
 
Jeśli prokuratura zdecyduje się na postawienie zarzutów i przesłucha podejrzane osoby, poda okoliczności w jakich doszło do pożaru. Stanie się to prawdopodobnie pod koniec czerwca lub na początku lipca. 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno