Święto patrona ulicy Mickiewicza w Szczawnie-Zdroju

Już w najbliższą sobotę, 30 czerwca,  o godzinie 11.00 na ul. Mickiewicza przy budynku numer 18 odbędzie się świąteczne drugie śniadanie. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Szczawna- Zdroju, a także miłośnicy twórczości mistrza pióra.

 
Impreza ma być kontynuacją pomysłu działaczy stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój. To projekt, którego celem jest świętowanie patronów ulic w uzdrowisku. Pierwsze były urodziny Henryka Sienkiewicza. Teraz czas na Mickiewicza.
 
Czerwiec wybrano nieprzypadkowo, 28 czerwca 1834 roku wydano po raz pierwszy Pana Tadeusza. W 2014 roku rękopis „Pana Tadeusza" został wpisany na Polską Listę Krajową Programu UNESCO. Również w czerwcu, ale 1898 roku odsłonięto pomnik poety w Krakowie.
 
- Przez takie działania chcemy budować w mieszkańcach wartości historyczne oraz dumę z bycia mieszkańcem Szczawna-Zdroju - podkreśla Arkadiusz Czocher - Zachęcamy wszystkich naszych sąsiadów, aby zjedli wspólnie z nami II-gie śniadanie. 
 
Zabawa i poczęstunek dla mieszkańców jest bezpłatna. 
 
red
foto:użyczone
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno