I liga koszykarzy: Górnik Trans.eu - Sokół Łańcut 62:82 (FOTO)
Przed tygodniem informowaliśmy o kiepskim meczu koszykarzy Enea Astorii Bydgoszcz, którzy nie mieli żadnych argumentów w konfrontacji z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych. Niestety, minęło kilka dni i w roli dostarczyciela punktów wystąpili biało-niebieskich. Podopieczni trenera Radomskiego niemal pod każdym względem ustępowali niepokonanemu liderowi z Łańcuta i w rezultacie zasłużenie przegrali 62:82.
Beniaminek I ligi nie dał rady Sokołowi Łańcut, ale z drugiej strony patrząc na nasze niedzielne statystyki było to po prostu niemożliwe. Największym po raz kolejny mankamentem miejscowych były rzuty z dystansu, spośród których tylko 3 z 25 doszły celu, do tego nasi fatalnie prezentowali się na linii rzutów osobistych (9/22).

Mimo powyższych liczb do połowy drugiej ćwiartki Górnicy prowadzili wyrównaną walkę z liderem rozgrywek (19:20). Niestety, kolejny fragment gospodarze przegrali aż 2:15 i na przerwę schodzili przy wyniku 40:28 dla Sokoła. Co prawda tuż po rozpoczęciu drugiej połowy chłopcy Radomskiego zdołali dojść gości na 8 punktów (32:40), ale o zniwelowaniu wszystkich strat nie było mowy. Rozpędzeni przyjezdni wkrótce bowiem ponownie odjechali z wynikiem uzyskując w ostatnich minutach trzeciej ćwiartki 20 punktów przewagi. Wysokie prowadzenie Sokół utrzymał do końcowej syreny wygrywając na parkiecie Górnika Trans.eu 82:62.

I liga koszykarzy
V kolejka
Górnik Trans.eu Wałbrzych – Rawlplug Sokół Łańcut 62:82 (13:15, 15:25, 18:26, 16:16)
Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 20, Ratajczak 9, Spała 7, Kruszczyński 6, Der 5, Krzywdziński 5, Durski 5,Wróbel 4, Glapiński 1. Trener: Marcin Radomski

Pozostałe wyniki:
Biofarm Basket Poznań - WKK Wrocław 62:72, GKS Tychy - Jamelex Polonia 1912 Leszno 80:83, SKK Siedlce - FutureNet Śląsk Wrocław 102:104, Księżak Syntex Łowicz - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 70:56, AZS AGH Kraków - Polfarmex Kutno 75:86, Energa Kotwica Kołobrzeg - Enea Astoria Bydgoszcz 73:77, Pogoń Prudnik - Czarni Słupsk 83:93