Orszak Trzech Króli w Wałbrzychu

Święto Trzech Króli zwane też Objawieniem Pańskim od kilku lat obchodzone jest wyjątkowo hucznie. 6 stycznia na ulice polskich miast wychodzą setki tysięcy ludzi aby wziąć udział w największych ulicznych jasełkach. Podobnie będzie i w tym roku w Wałbrzychu.

W tym roku do Orszaku Trzech Króli przyłączy się 751 miejscowości w Polsce i 22 za granicą. Oficjalne obchody, którym patronuje Fundacja Orszaku Trzech Króli będą przebiegać w tym roku pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi", które nawiązuje do 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
 
 
W Wałbrzychu od kilku lat obchody przebiegają podobnie. O godz 11:00 w kościele p.w. Św. Aniołów Stróżów rozpoczyna się msza, po której o godzinie 12:00 wyruszy uroczysty orszak z trzema mędrcami na czele. Pochód przejdzie przez Rynek, ul. Gdańską, Plac Magistracki, ul. Słowackiego, ul. Lewartowskiego do Amfiteatru przy Placu Teatralnym.
 
 
Na trasie orszaku rozstawione będą stacje, na których zobaczymy krótkie sceny jasełkowe a także posłuchamy fragmentów biblii i wypowiedzi Jana Pawła II w nawiązaniu do motywu przewodniego uroczystości.
 
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno