Głuszyca biegnie Tropem Wilczym

Już 3 marca 2019 r odbędzie się kolejna głuszycka edycja ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem wilczym”. Tym razem do pokonania będzie  dystans o długości 7,5 km ze startem w Parku Jordanowskim i z metą przy Podziemnym Mieście Osówka. 

Zapisać na bieg można się w pokoju instruktorów w CK-MBP osobiście do 31 stycznia 2019 r. Przy zapisach obowiązuje opłata startowa  w wysokości 15 zł od uczestnika biegu. Ilość pakietów startowych ograniczona.
 
Po zakończeniu biegu, na biegaczy czekać będzie  rozgrzewający posiłek. 
Hołd Żołnierzom Wyklętym odda tego dnia w Polsce ponad 75 tys. osób, które staną na starcie biegów „Tropem Wilczym”. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ustanowionego w 2011 roku. 
 
Fundacja Wolność i Demokracja, główny organizator i pomysłodawca biegu, przybliży historię bohaterów takich jak Barbara Otwinowska, Stanisława Rachwałowa, Antoni Heda, Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica oraz Kapitan Jerzy Stawski – ostatni żyjący żołnierz Warszyca.
 
 
info: użyczone
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno