Kożuchowska i Koterski na Festiwal Reżyserii w Wałbrzychu

To już pewne. Festiwal Reżyserii Filmowej po raz kolejny odbędzie się w Wałbrzychu. Wydarzenia zaplanowano od 1 do 7 czerwca. Jakie gwiazdy odwiedzą Wałbrzych?

W tym roku przypada 12. edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej. Po raz drugi zawita on do Wałbrzycha, a dokładnie do Starej Kopalni, gdzie zaplanowano wszystkie wydarzenia. Odbędą się tutaj zarówno projekcie filmów, jak i imprezy towarzyszące. Wałbrzych odwiedzi między innymi Marek Koterski i Małgorzata Kożuchowska. Kto jeszcze?
 
- Przewodniczącym jury będzie w tym roku znakomity reżyser Feliks Falk, będzie również Janusz Majewski, a także reżyserzy z młodszego pokolenia czyli Agnieszka Smoczyńska, Ewa Bukowska. Nagrodę kryształowego dzika za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej w tym roku odbierze Marek Koterski, a jego syn, wspólnie z Sonią Bohosiewicz, poprowadzą galę, na której jego ojcu zostanie wręczona nagroda. Galę zakończenia poprowadzi Małgosia Kożuchowska - mówi dyrektor festiwalu Stanisław Dzierniejko.
 
Wstęp na festiwalowe wydarzenia będzie darmowy. Za bilet będą musieli zapłacić jedynie ci wałbrzyszanie, którzy zdecydują się zobaczyć gale: rozpoczęcia i zakończenia festiwalu.
 
- Chcemy utrzymać bezpłatny wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe. Wyjątek robimy jeśli chodzi o gale, mamy skromny budżet i musimy go jakoś wesprzeć, ale to będą jedyne płatne wydarzenia - wyjaśnia Stanisław Dzierniejko.
 
Jak przyznał dyrektor wydarzenia Stanisław Dzierniejko, ubiegłoroczna edycja festiwalu została zorganizowana w niemałym pośpiechu. W tym roku prace nad wydarzeniem przebiegają spokojnie, czy wałbrzyszanie to odczują?
 
- Chcemy rozszerzyć formułę, festiwal potrwa nie 6, ale 7 dni. Chcemy zahaczyć o weekendy, podczas których widzowie mają więcej czasu i mogą pozwolić sobie na dłuższe pozostanie na wydarzeniach. Chcemy pokazać projekcje filmów na zewnątrz, na terenie Starej Kopalni. Będzie sporo kosmetycznych zmian - mówi Stanisław Dzierniejko.
 
Festiwal Reżyserii Filmowej już w czerwcu.

 

W.Blicharz

foto:P.Tokarski

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno