Premiera w 'Lalkach': Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

Ekonomia dla najmłodszych - zapraszamy do wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora na premierę spektaklu "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela". Premiera już 16 lutego.

 

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu tym razem postanowił zgłębić temat ekonomii dla najmłodszych, a tym samym objaśnić terminy, z którymi nawet dorośli miewają problemy. 
Najnowsza premiera „Zaskórniaki oraz inne dziwadła z krainy portfela” w reż. Daniela Arbaczewskiego dla widzów w wieku 6+ to sceniczna wersja znanej książki „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna)” Grzegorza Kasdepkego. Autor jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy dla młodych czytelników, który w swojej twórczości sięga często po tematy niełatwe, przedstawiając je zarazem w przystępnej i zabawnej formie. 
 
Spektakl przedstawia laboratorium naukowe w kryzysie. Pan Profesor – główny „zawiadowca” i mózg operacyjny – z powodu braku ministerialnej dotacji postanawia zmienić branżę z naukowej na ekonomiczną. Ze swoimi współpracownikami otwiera Ogród Dziwnych Stworów Ekonomicznych, czyli specjalne "Zoo".

Pierwszym dziwnym stworem, którego należy wykarmić jest "Inwestycja", pochłaniająca dużo pieniędzy, pomysłów i pomocników. W niezwykłym ogrodzie dużo się dzieje: niektóre stworzenia dopiero się rozwijają, inne mają problem z wielkością, jeszcze inne muszą być umieszczone w formalinie i zabezpieczone. Na niektóre trzeba uważać: nie przekarmiać "Fiskusa", uważać, aby "Ustawa" nie rządziła się za bardzo, obserwować żarłoczne "Podatki", kontrolować niebezpieczny "Debet", ważyć ciężką "Hipotekę", grożącą zawaleniem się budynków. 

Ożywione ekonomiczne stwory są niczym smoki, wilki, krasnoludy i inne niezwykłe istoty rodem z baśni. Teatralna wizualizacja wszystkich dziwolągów doskonale oddziałuje na wyobraźnię dziecka i sprawia, że trudne i skomplikowane terminy na długo zostaną w jego pamięci. 
 
Prapremiera: 16 lutego o godz. 17.00
Pokazy popremierowe:  17 i 24 lutego o godz. 12.30 
 
Scenariusz i reżyseria: Daniel Arbaczewski
Scenografia i kostiumy: Dariusz Panas
Muzyka: Hubert Pyrgies
Obsada: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Seweryn Mrożkiewicz, Filip Niżyński, Paweł Pawlik

Bilety:  25 zł (na premierę), 19 zł (dorośli), 16 zł (dzieci)
Bilety on-line:  – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl 
Kasa biletowa: tel. 74 666 73 41, czynna we wtorki, czwartki i piątki (godz. 8.30 -  11.30) oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem. 
 
W dniu premiery, 16 lutego o godz. 12.00 w Filii nr 7 Biblioteki pod Atlantami przy ul. Broniewskiego 65a będzie można spotkać się z autorem Grzegorzem Kasdepkem. Podczas spotkania można będzie kupić książkę na podstawie której zrealizowano spektakl i zdobyć  autograf autora. Wstęp wolny. 

opr. pos / TLiA
foto: użyczone


Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Wałbrzych.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno