Menu

Ekstraliga kobiet: AZS Wrocław - AZS PWSZ Wałbrzych 1:3

W ostatnim meczu przed podziałem na grupę mistrzowską i spadkową AZS PWSZ Wałbrzych pokonał we Wrocławiu miejscowy AZS 3:1. Na finiszu rundy zasadniczej nasze panie zajęły 4. miejsce ze stratą 5 punktów do najniższego stopnia podium.

Zgodnie z przewidywaniami akademickie derby rozpoczęłysię od przewagi gości – już 7 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Klaudii Miłek Marcjanna Zawadzka strzałem głową dała swojemu zespołowi prowadzenie. W dalszej fazie meczu wałbrzyszanki kontrolowały grę i starały się podwyższyć wynik rywalizacji, choć na kolejnego gola musiały czekać aż do 42 minuty. Cierpliwość jednak popłaciła, gdyż była to jedna z najładniejszych bramek zdobytych w obecnym sezonie przez AZS PWSZ. Po odgwizdaniu przez sędzię rzutu wolnego Anna Rędzia ustawiła piłkę na 25 metrze i gdy wszyscy liczyli na strzał, podała w pole karne do Zawadzkiej, a ta zagrała wzdłuż bramki do Małgorzaty Mesjasz, która strzałem z bliska umieściła futbolówkę w siatce rywalek.

Był to zdecydowanie dzień stojący pod znakiem stałych fragmentów, gdyż w 56 minucie kolejny z nich zakończył się golem, gdy ponownie Miłek popisała się precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego i tym razem Mesjasz uderzeniem głową nie dała szans bramkarce gospodyń. Po tym trafieniu stało się jasne, że poznaliśmy zwycięzcę spotkania. W ostatnich minutach kilka razy do głosu doszły wrocławianki. W 86 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym faulowana była Klaudia Homa, a pewną egzekutorką „jedenastki” okazała się Dorota Kwapisz. Wynik 3:1 dla AZS PWSZ utrzymał się aż do finalnego gwizdka sędzi i wałbrzyszanki mogły świętować kolejne w sezonie 3 punkty.

W najbliższym czasie podopieczne trenera Kamila Jasińskiego czeka kilkanaście dni odpoczynku, a następnie 5 ciężkich meczów w grupie mistrzowskiej. Pierwszy z nich w drugi weekend maja u siebie z UKS-em SMS Łódź.

Ekstraliga kobiet
XXII kolejka
AZS Wrocław – AZS PWSZ Wałbrzych 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Marcjanna Zawadzka (7), 0:2 Małgorzata Mesjasz (42), 0:3 Małgorzata Mesjasz (56), 1:3 Dorota Kwapisz (86)
AZS PWSZ: Sapor, Szewczuk, Mesjasz, Zawadzka, Kędzierska, Pluta, Rędzia (60 Zając), Głąb (55 Ostrowska), Rozmus (69 Kuciewicz), Miłek, Głowacka. Trener: Kamil Jasiński

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com