Ekologiczne warsztaty dla dorosłych - harmonogram

Ruszyła akcja „Małymi krokami o planetę dbamy”. To cykl wykładów i warsztatów ekologicznych dla dorosłych. Spotkania są bezpłatne.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu zorganizowano w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej dzielnic Biały Kamień i Konradów. Warsztaty prowadzi Justyna Piwońska reprezentująca firmę Ekosfera z Leszna. Organizowała ona już pogadanki dla dzieci i młodzieży na zlecenie wałbrzyskiego Urzędu Miejskiego. 
 
- Chciałabym opowiedzieć mieszkańcom Wałbrzycha o tym, w jaki sposób możemy ratować naszą planetę małymi, codziennymi kroczkami. Najważniejsza jest woda, zasoby Polski porównywalne są z Etiopią, pada coraz mniej. Musimy oszczędzać wodę w naszych domach - mówi Justyna Piwońska.
 
Podczas spotkania dyskutowano o tym, jak dbać o środowisko, uczestnicy wykonali też ekologiczne mydełka oraz domowe peelingi do ciała i ust.
 
- Małymi krokami o planetę dbamy. Na Białym Kamieniu pożegnaliśmy się z folią i plastikami, mamy lniane torby, papierowe kubki i bambusowe rurki - mówi radny Ryszard Nowak.
 
Harmonogram kolejnych spotkań: 
 
6 maja - Piaskowa Góra, ul. Hirszfelda 4, 
7 maja - Stary Zdrój, ul. Armii Krajowej 37, 
8 maja – Śródmieście, ul. Chrobrego 1, 
16 maja - Podgórze/Nowy i Stary Glinik, ul. Niepodległości 245, 
17 maja - Nowe Miasto, ul. Piłsudskiego 102, 
22 maja – Rusinowa/Kozice, ul. Os. Górnicze 48, 
23 Maja – Podzamcze, Al. Podwale 1, 
27 maja – Szczawienko/Książ, ul. Wrocławska 121. 
 
 
wb
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno