Strzegomska - niekończąca się historia
Prace na ulicy Strzegomskiej ruszą od poniedziałku – zapowiada zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, Bogusław Rogiński.
Opóźnienia w ukończeniu remontu ulicy są spowodowane wyborem nowego wykonawcy, który ma naprawić błędy poprzedniego i dokończyć całość prac. Znów wystąpią utrudnienia w ruchu. 
 
 
Remont Strzegomskiej to niekończąca się historia. Kłopoty z drogą zaczęły się kilka lat temu. Wielokrotnie przesuwano termin zakończenia prac. Na niektórych odcinkach trzeba zerwać nawierzchnie i położyć ją na nowo. 
 
- Ta ulica powinna w zasadzie być zamknięta, niestety ponowny termin zamknięcia przesunął się na najbliższy poniedziałek. Wykonawca zmienił harmonogram prac, co nie oznacza że prace będą trwały dłużej. Mogę powiedzieć że nie na 100% ale na 90% ulica od poniedziałku będzie zamknięta i rozpoczną się roboty.  - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, Bogusław Rogiński. 
 
Ciężko dać wiarę w zapewnienia dyrektora Rogińskiego, remont Strzegomskiej trwa już kilka lat. .Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, prawdopodobnie nowy wykonawca jest rodziną poprzedniego i po wygraniu przetargu miał podwyższyć cenę wykonania prac. Prace jak mówił Rogiński zostaną i tak wykonane na koszt poprzedniego wykonawcy. 
 
- To wykonawca decyduje w którym momencie rozpocznie roboty, my natomiast będziemy pilnowali by nie przekroczył terminu zakończenia prac. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, Bogusław Rogiński. 
 
Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, znów wystąpią utrudnienia w ruchu. 
 
Objazd ul. Strzegomskiej odbywać się będzie ulicami: Uczniowska – de Gaulle'a – Wieniawskiego – Długa – Wrocławska – Armii Krajowej – Wrocławska – Parkowa – 11 Listopada – Noworudzka.

wiecej zdjęć - kliknij tutajZapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
pm
foto: K. Żarkowski

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno