Nowy album Książa

Premiera nowego albumu „Zamek Książ w Wałbrzychu Cud Polski" .

Zamek Książ w Wałbrzychu Cud Polski – Castle Książ in Wałbrzych A Wonder of Poland – album jak marzenie już w sprzedaży.
 
 Na ponad 300 stronach, na przepięknych fotografiach współczesnych i archiwalnych pokazany został Zamek Książ w Wałbrzychu, a także jego otoczenie i liczne obiekty towarzyszące. Zapraszamy do poznania najpiękniejszej rezydencji w Polsce.
 
W dwujęzycznym wydawnictwie, które w swojej lustrzanej angielskiej wersji nosi tytuł „Castle Książ in Wałbrzych  A Wonder of Poland" zaprezentowane zostało całe założenie architektoniczno-krajobrazowe Książa.
 
Delektując się albumem poznajemy historyczne książańskie komnaty, a także prywatne apartamenty rodziny Hochbergów oraz nieudostępniane dla zwiedzających wyższe kondygnacje, gdzie mieściły się kuchnia i pomieszczenia dla służby. Sporo miejsca w książce poświęcono także takim obiektom jak zamkowe podziemia z okresu II wojny światowej, Mauzoleum rodziny książęcej, Palmiarnia, Stadnina czy Stary Książ. Na wysmakowanych fotografiach możemy podziwiać nie tylko piękno zamkowej architektury i jego wystroju, ale także Książański Park Krajobrazowy okalający najpiękniejszy zamek w Polsce.
 
Znajdziemy tu nigdy niepublikowane wcześniej zdjęcia archiwalne z początku XX wieku, m.in. zamkowego kucharza Louisa Hardouina pochodzą z kolekcji Zamku Książ w Wałbrzychu, Fundacji Księżnej Daisy von Pless oraz prywatnych zbiorów wnuka ostatnich właścicieli Książa, księcia Bolko von Pless.
 
Towarzyszące zdjęciom teksty wprowadzające w tematykę zamkowej historii napisali Magdalena Woch i Mateusz Mykytyszyn z Zamku Książ, który wydał książkę. Luksusowa, szyta edycja albumu w twardej oprawie i na kredowym papierze dostępna jest już w sprzedaży w zamkowych kasach, hotelu oraz w sklepie internetowym Książa.
 
opr.red
foto:uzyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno