Ekstraliga: AZS PWSZ Wałbrzych - GKS Katowice 2:2

Prowadząc do przerwy 2:0 piłkarki AZS-u PWSZ chyba za wcześniej uwierzyły w wygraną z GKS-em Katowice w ostatnim przed własną publicznością spotkaniu Ekstraligi. W drugiej odsłonie beniaminek tego szczebla skutecznie odgryzł się akademiczkom odrabiając straty do czwartej ekipy ligi i w rezultacie zdobywając punkt na Ratuszowej.

Do przerwy sobotniego pojedynku nasze panie niepodzielnie rządziły na stadionie przy ulicy Ratuszowej. Wynik już w 5 minucie otworzyła Klaudia Miłek, która najprzytomniej znalazła się w polu karnym rywalek i miejscowe wygrywały 1:0. Później gra toczyła się pod dyktando wałbrzyszanek, jednak na kolejne trafienie czekaliśmy do doliczonego czasu pierwszej połowy. Jedna z rywalek dotknęła piłki ręką, co skutkowało rzutem karnym tradycyjnie wykorzystanym przez Małgorzatę Mesjasz.

Wydawało się, iż podopieczne Kamila Jasińskiego są na najlepszej drodze po 3 punkty, gdy tymczasem po zmianie stron skuteczną postawą błysnęły katowiczanki. W 60 minucie kontaktowego gola zdobyła Nicola Brzęczek, ale potraktowaliśmy to jako wypadek przy pracy, gdyż gra wciąż toczyła się pod znakiem przewagi miejscowych. Niestety, zamiast trzeciego gola, w 75 minucie piłkarki GKS-y doprowadziły do remisu - Jagodę Sapor pokonała Aleksandra Noras. W ostatnim kwadransie akademiczki ambitnie walczyły o zwycięskie trafienie, jednak ostatecznie wynik rywalizacji już się nie zmienił.

Ekstraliga kobiet
XXVI kolejki
AZS PWSZ Wałbrzych - GKS Katowice 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Klaudia Miłek (5), 2:0 Małgorzata Mesjasz (45+2), 2:1 Nicola Brzęczek (60), 2:2 Aleksandra Noras (75)
AZS PWSZ: Sapor, Kędzierska, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Rozmus, Ostrowska (62 Rędzia), Głąb, Rapacka, Miłek, Fabova. Trener: Kamil Jasiński

Pozostałe wyniki:
Górnik Łęczna - Czarni Sosnowiec 4:1, Medyk Konin - UKS SMS Łódź 5:0, AZS UJ Kraków - Olimpia Szczecin 1:0, AZS Wrocław - Polonia Poznań 1:0, AZS PSW Biała Podlaska - Mitech Żywiec 2:4

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com