Letnie Koncerty Organowe

Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie rozpoczyna kolejną edycję Letnich Koncertów Organowych zatytułowanych „Muzyka Dawnych Mistrzów”. W wydarzeniu weźmie udział 9 organistów, co tydzień zmieniając repertuar.


 

Już od najbliższego weekendu w Krzeszowie znów będzie można zanurzyć się w organowe dźwięki. Pocysterskie Opactwo rozpoczyna 11. edycję Letnich Koncertów Organowych zatytułowanych "Muzyka Dawnych Mistrzów". W lipcu i sierpniu zagra dla nas 9 organistów z najlepszych muzycznych szkół, każdy z nich zagości w Krzeszowie na tydzień ze swoim repertuarem i w ciągu 7 dni zagra aż 15 koncertów - 14 koncertów w Kościele Klasztornym i jeden w Kościele Brackim. 
 
Łącznie w lipcu i sierpniu czeka nas 136 koncertów - otwartych i zupełnie bezpłatnych. Wielką atrakcją krzeszowskich organowych spotkań są także prezentacje instrumentu, odbywają się one po każdym koncercie w bazylice. Chętni mają możliwość poznać pracę organisty, zobaczyć instrument z miejsca empory ale także od środka! Organy Michała Englera to najcenniejszy instrument późnobarokowy w Polsce i unikat w skali światowej - jest tak ogromny, że wewnątrz znajdują się klatki schodowe. Misterny mechanizm oraz ilość dźwięków są zaskakujące, zwłaszcza gdy pod uwagę weźmie się fakt, że wspomniane organy składają się w 95% z oryginalnych części.
 
Letnie Koncerty Organowe odbywają się przez cały lipiec i sierpień, pierwsze dwa koncerty odbędą się 30 czerwca o godz. 11:00 i 13:00 w bazylice.
 
Kościół Klasztorny (bazylika) - organy Michała Englera - codziennie w lipcu i sierpniu o godz. 11:00 i 13:00
Kościół Bracki - w sobotnie wieczory w lipcu i sierpniu o godz. 19:00


opr. adm
foto: użyczone
(Europejska Perła Baroku)

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno