Kino Zdrowie - repertuar

Kino Zdrowie w Sokołowsku zaprasza na kolejne seanse -  „Party"  oraz włoski weekend z niespodziankami.

 „Party" w reż. Sally Potter 13 lipca, godzina 19.00 
 
Kinoteatr Zdrowie, ul. Główna 36, Sokołowsko
 
Wyreżyserowana przez Sally Potter szalona opowieść o przyjęciu, podczas którego grupa przyjaciół obnaża przed sobą różnego rodzaju sekrety. Film Potter to nie tylko wciągająca fabuła, ale i mistrzowski popis w wykonaniu najlepszych brytyjskich aktorów.
 
Czego dokładnie dotyczy fabuła filmu „Party"?
 
Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta...
 
 
Weekend włoski 19-21 lipca godzina 19.00
 
Kinoteatr Zdrowie, ul. Główna 36, Sokołowsko
 
Podczas włoskiego weekendu w Kinoteatrze Zdrowie będziemy mogli zobaczyć dwie nowe włoskie produkcje filmowe w reżyserii Paola Genovese – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" (hit europejskich kin, na bazie którego powstaje wiele lokalnych remaków) oraz „The Place".
 
Będzie także okazja do wysłuchania autorskiego wykładu Diany Dąbrowskiej (programerki Kinoteatru Zdrowie, filmoznawczymi i italianistki) dotyczący włoskiego kina współczesnego.
 
Nie zapominajmy jednak, że włoska kultura to nie tylko kino, ale także kuchnia. Dlatego ważnym punktem weekendu jest piątkowa degustacja dań z Kawiarenka Smaków, partnera eventu. Kinomanów nie tylko czekają zatem wrażenia emocjonalne, ale także kulinarne – bilet zakupiony na seans upoważnia do 10% zniżki w kawiarence. Co więcej, specjalnie na ten weekend jej właścicielka przygotuje unikatową, niewystępującą na co dzień w karcie pizzę, która będzie nawiązywała do jednego z prezentowanych filmów.
 
Czego będzie dotyczyła ich fabuła?
 
„Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" – grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice. Kiedy wiele sekretów zaczyna wypływać na światło dzienne, niewinna gra rodzi konflikty, które niełatwo będzie zażegnać...
 
„The Place" – tajemniczy mężczyzna pomaga nieznajomym w spełnieniu ich najskrytszych marzeń, jednak warunkiem ich realizacji jest wykonanie specjalnego zadania. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?
 
19 lipca (PIĄTEK)
– 19.00: pokaz filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" (Kinoteatr Zdrowie)
– ok. 21.00: degustacja włoskich specjałów z Kawiarenka Smaków oraz dyskusja nt. filmu (Kinoteatr Zdrowie)
 
20 lipca (SOBOTA)
– 17.00: wykład Diana Dąbrowska o współczesnym kinie włoskim (Sala Multimedialna, Sanatorium)
– 19.00: pokaz filmu „The Place" (Kinoteatr Zdrowie) oraz dyskusja
 
Specjalne danie w Kawiarence będzie dostępne przez cały weekend, od 19 do 21 lipca, również tylko w ten weekend będzie obowiązywała zniżka przy zakupie biletu do kina.
 
Miejsca: Kinoteatr Zdrowie, ul. Główna 36, Sokołowsko.
Sala Multimedialna w Sanatorium, ul. Różana, Sokołowsko
 
BILETY: 14 PLN Normalny
10 PLN: Ulgowy
10 PLN: Mieszkańcy Gminy Mieroszów
 
REZERWACJA: kinozdrowie@sokolowsko.org
Więcej informacji na: www.kinozdrowie.pl / f Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko.
 
opr.red
foto:użyczone
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno