Narodowe Czytanie

W sobotę 7 września w godz. 10:30-12:00 Narodowe Czytanie w czytelni internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy. Akcja organizowana jest już po raz ósmy.

Podczas tegorocznej, ósmej edycji Narodowego Czytania zgodnie z decyzją Pary Prezydenckiej będziemy czytać nowele polskie:

 
- „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej,
- „Dym” Marii Konopnickiej,
- „Katarynka” Bolesława Prusa,
- „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) Brunona Schulza,
- „Orka” Władysława Stanisława Reymonta,
- „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego,
- „Sachem” Henryka Sienkiewicza,
- „Sawa” (z cyklu „Pamiątki Soplicy”) Henryka Rzewuskiego.
 
Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Pierwszą lekturą Narodowego Czytania był poemat epicki Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego i „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.
 
Zgłoszenia do głuszyckiej edycji ogólnopolskiej akcji przyjmowane są w Centrum Kultury-MBP w godzinach pracy instytucji, telefonicznie pod nr 512 041 027, 503 102 817 lub mailowo na adres: ckmbp@gluszyca.pl.
 

 

opr.red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno