145 km/h na ograniczeniu do 'pięćdziesięciu'

Mamy rekordzistę, chociaż rekordem nie ma się co chwalić - na ograniczeniu do „pięćdziesięciu” pędził z prędkością 145 km/h – stracił prawo jazdy na 3 miesiące.  Padają też "pijane rekordy". 


 

Policjanci zatrzymali 40-letniego kierowcę na terenie gminy Strzegom,  gdy swoim Fordem na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50 km/h jechał prawie trzy razy szybciej, bo aż 145 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiace, został ukarany też mandatem i dostał 10 punktów karnych. 
 
To rekord w naszym regionie, jednak prawdziwym rekordzistą jest motocyklista, którego policjanci zatrzymali w Nysie. Mężczyzna w terenie zabudowym jechał z prędkością 176 km/h.  Policjanci nie ukarali go mandatem, ich zdaniem  naruszenie zasad bezpieczeństwa było na tyle rażące, że  wystąpili do sądu o zastosowanie surowszej kary niz grzywna.

Padają też "pijane rekordy". Tydzień temu świdnicka drogówka zatrzymała mężczyznę, który spowodował kolizję.  Niechlubny rekord  mieszkańca Świdnicy, to 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Wysoki wynik miał też zatrzymany na początku lipca rowerzysta w Strudze. Jak się okazało miał ponad 3 promile, co nie przeszkadzało mu jechać na rowerze. 
 
Policja przypomina: 
zgodnie z obowiązującymi  przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h  straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało  konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

opr. adm
foto:  policja


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno