Aresztowany burmistrz Jacek C. pisze list do radnych

- Jestem niewinny (...)  gdyby okazało się, że zostanę skazany prawomocnym wyrokiem, podam się do dymisji - przebywający w areszcie burmistrz Boguszowa Gorc, Jacek C. odpowiada na apel opozycyjnych radnych, którzy chcą jego rezygnacji ze stanowiska. Pisze też do radnych i mieszkańców. 
 

Burmistrz Jacek C. przebywa w areszcie od grudnia ubiegłego roku. Prokuratura postawiła mu zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 70 tysięcy złotych i wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych w gminie Boguszów-Gorce. Świdnicka prokuratura bada też sprawę korupcji wyborczej podczas ubiegłorocznych wyborów burmistrza Boguszowa - śledztwo dotyczy kupowania głosów, prokuratura postawiła zarzuty już sześciu osobom. 

Pod koniec czerwca bieżącego roku opozycyjni radni Boguszowa Gorc apelowali do burmistrza Jacka C. by ustąpił ze stanowiska. Apel złożony został na ręce przewodniczącego rady.  W apelu czytamy między innymi:

 
Panie Burmistrzu, Zwracamy się do Pana z apelem o ustąpienie ze stanowiska.
Od dnia 20 listopada 2018, w którym złożył Pan ślubowanie i zobowiązał się do przestrzegania prawa i korzystania z mocy urzędu wyłącznie na rzecz rozwoju Gminy i jej mieszkańców, minęło już sześć miesięcy, z czego ponad pięć spędził Pan w areszcie. Nie do nas należy rozstrzygnięcie czy postawione Panu liczne zarzuty są słuszne, czy nie. Chcemy natomiast zwrócić Pana uwagę na bezpośrednie skutki zaistniałej sytuacji. Czy zdaje Pan sobie sprawę, że utrzymując mandat burmistrza, naraża Pan nas wszystkich na duże, i wciąż rosnące straty wizerunkowe i finansowe? 
(treść całego apelu znajdziesz TUTAJ)
 
Teraz burmistrz Jacek C. (po ponad 8 miesiącach od aresztowania) pisze list do radnych i mieszkańców chcąc "złożyć wyjaśnienia w związku z zaistniałą sytuacją".

List, jak informują nas oburzeni opozycyjni radni, odczytał podczas dzisiejszej sesji przewodniczący Rady Miasta, Stanisław Urbaniak.  W liście Jacek C. informuje radnych: "Jestem niewinny (...)  gdyby okazało się, że zostanę skazany prawomocnym wyrokiem, podam się do dymisji". 

- Zdajemy sobie sprawę, ze jeżeli zapadnie wyrok skazujący to burmistrz zostanie automatycznie odwołany, więc żadne to bohaterstwo - mówi radny Michał Foryś. 

W liście czytamy: "Pełniłem Urząd Burmistrza Miasta praktycznie miesiąc i od razu chciałem zmienić wizerunek urzędu, który będzie przyjazny dla jej mieszkańców oraz przedstawicieli szeroko rozumianego biznesu, który przecież jest tak potrzebny nam wszystkim"

Poniżej publikujemy list burmistrza Jacka C. do radnych i mieszkańców: 


 

Czytaj też:
Apelują do burmistrza Boguszowa Jacka C. by ustąpił ze stanowiska
Chcą referendum w sprawie odwołania burmistrza Boguszowa
Nie będzie referendum

adm
foto: walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno