100. rocznica Konwencji Emigracyjnej Francja-Polska
Zapraszamy na cykl wydarzeń związanych z 100. rocznicą podpisania Konwencji Emigracyjnej Francja-Polska. Dokument podpisany po I wojnie światowej odegrał istotną rolę w dobrych relacjach między naszymi krajami. 
Okazaliśmy sobie wsparcie, kiedy Polska borykała się z przeludnieniem, Francja zaś brakiem rąk do pracy. Powstałe wówczas życzliwe więzi i późniejszy powrót Polaków z emigracji zarobkowej, odcisnęły silne piętno na współczesnych dziejach Wałbrzycha. „Francuzi” obecni są w naszym mieście od dziesięcioleci, odgrywając aktywną rolę na polu kultury, edukacji i troski o życzliwe kontakty międzynarodowe.
 
Obchody rozpoczniemy w dniu 19 września o godz. 11.00 dwoma wykładami oraz wystawą dotyczącą historii i społecznej roli reemigrantów w Wałbrzychu (Stara Kopalnia, Montownia).
 
W godzinach popołudniowych (godz. 17.00) zapraszam na recital cenionej krakowskiej artystki Yagi Kowalik pt. „Piaf Greco, Aznavour…”, (Stara Kopalnia, Montownia).


opr. kat

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno