Świdnica przygotowuje obchody 40-lecia NSZZ Solidarność

W 2020 roku przypada 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność”. Świdnica chce uczcić to święto godnie. Obchody rozpoczną się 31 sierpnia 2020 roku, a uroczysta akademia planowana jest na 4 września. W ubiegłym tygodniu u prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej odbyło się spotkanie dotyczące przygotowania tego jubileuszu. 

Uczestniczyli w nim przedstawiciele związku Zofia Cierniewska - Przewodnicząca Rady Oddziału NSZZ „Solidarność” Powiatu Świdnickiego oraz Tadeusz Grabowski. Wśród pomysłów uczczenia tego wydarzenia pojawiło się m.in. utworzenie Izby Pamięci – miejsca, gdzie zgromadzone zostaną pamiątki dotyczące działalności związku. Już dziś zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym ta rocznica nie jest obojętna. 
 
-  Zajrzyjcie do szuflad, pudełek, segregatorów. Każde zdjęcie, gazeta, broszura może stać się cennym eksponatem. Koordynatorem obchodów ze strony Urzędu Miejskiego będzie Joanna Trojan-Skała, kierownik Referatu Kultury. Zapraszam do kontaktowania się z nią w tej sprawie. Sugestie i pomysły, dotyczące obchodów również są miłe widziane – mówi Prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska. 
 
 
Pamiątki można przekazywać codziennie bezpośrednio w siedzibie związku przy ul. Łukasińskiego 13, w godzinach od 9.00 do 15.00 (adres e-mail: swidnica@solidarnosc.org.pl), w Urzędzie Miejskim w Referacie Kultury pokój 317, w godzinach od 7.30 do 15.30 (adres e-mail: j.trojan-skala@um.swidnica.pl) lub w sekretariacie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33, w godzinach od 8.00 do 18.30 od poniedziałku do piątku. 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno