Menu

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu: dramatyczny awans do półfinału

Zespół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu awansował do najlepszej "czwórki" Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Co prawda w ćwierćfinale nie obyło się bez dramatycznych zwrotów akcji, jednak szczęście wyraźnie sprzyjało drużynie trenera Kamila Jasińskiego, która po rzutach karnych zwyciężyła Uniwersytet Szczeciński.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu: dramatyczny awans do półfinału
Drugi dzień Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu podopieczne Jasińskiego rozpoczęły od wysokiej wygranej z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim z Olsztyna 9:0. Choć zespół z ulicy Zamkowej już wcześniej zapewnił sobie awans do ćwierćfinału poznańskiej imprezy, to dzięki wspomnianemu powyżej zwycięstwu zagwarantował sobie 1. miejsce w grupie C.
 
W ćwierćfinale wałbrzyszanki trafiły na Uniwersytet Szczeciński, a więc jednego z faworytów turnieju. Popołudniowy pojedynek miał niezwykle dramatycznych przebieg. Co prawda do naszej drużyny dołączyła Małgorzata Mesjasz, jednak mimo wzmocnienia w osobie byłej reprezentantki AZS-u PWSZ, a obecnie Turbine Poczdam, do przerwy przegrywaliśmy 1:4. W drugiej części za sprawą skutecznej gry wałbrzyszanki doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na prowadzenie 5:4. Niestety, w samej końcówce rywalki wyrównały stan rywalizacji i o zwycięzcy musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywały dziewczyny Jasińskiego, mimo że w drugiej serii jedna z naszych nie wykorzystała "jedenastki". Ostatecznie zespół PWSZ Wałbrzych zwyciężył 5:4 i w rezultacie znalazł się w najlepszej "czwórce" zawodów. W półfinale, do którego dojdzie w niedzielę o godzinie 10, zmierzymy się z Uniwersytetem Gdańskim. W ostatnich latach dwukrotnie rywalizowaliśmy z pomorską drużyną i w obu przypadkach górą były nasze panie. Oby w najbliższym spotkaniu było podobnie.
 
Turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu
Wyniki PWSZ Wałbrzych
PWSZ Wałbrzych - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn 9:0
Zawodnik meczu - Julita Głąb (na zdjęciu)
 
Ćwierćfinał:
 
 
PWSZ Wałbrzych - Uniwersytet Szczeciński 5:5 (1:4), rzuty karne 5:4
Bramki dla PWSZ: Klaudia Fabova 2, Oliwia Rapacka, Julita Głąb, Marcjanna Zawadzka
 
Półfinały:
PWSZ Wałbrzych - Uniwersytet Gdański
UJ Kraków - UWM Olsztyn
 
fot. użyczone
(ben)
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Ekstraliga kobiet: w oczekiwaniu na ostateczną decyzję

Awans reprezentacji Polski kobiet w rankingu FIFA

Ekstraliga kobiet: kwarantanna akademiczek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij