Trwa nabór do szkół

Od dzisiaj  do 5 kwietnia będzie trwać nabór do wałbrzyskich publicznych miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz szkół podstawowych. 

Każdy rodzic/opiekun zainteresowany rekrutacją loguje się na tutaj  wypełniając odpowiedni wniosek. Cały proces jest nieskomplikowany, zabiera ok. 15-20 minut.  Obowiązuje tylko wersja elektroniczna – nie ma potrzeby dostarczania do wybranych przedszkoli i szkół wydrukowanych wniosków.
 
Od 23 marca do 5 kwietnia trwa etap składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkoli i szkół podstawowych (po uprzedniej rejestracji przez rodzica/opiekuna prawnego w systemie elektronicznym NABO: http://edu.um.walbrzych.pl/rekrutacje-2.html)
 
Od 6 do 15 kwietnia komisje rekrutacyjne w przedszkolach i szkołach zweryfikują wnioski o przyjęcie oraz dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydatów warunków lub kryteriów rekrutacyjnych
 
20 kwietnia przedszkola i szkoły podstawowe podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej placówki
 
 w terminie od 21 do 27 kwietnia rodzic/opiekun prawny jest zobowiązany potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do danego przedszkola/szkoły podstawowej poprzez złożenie ustnej deklaracji (wystarczy telefonicznie potwierdzić wolę)
 
27 kwietnia – podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli/szkół podstawowych.
 
Terminarz zapisów przewiduje uzupełniające postępowanie rekrutacyjne, które odbędzie się w dniach od 8 do 30 maja br.
 
red
foto: ilustracyjne/pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno