Kino Apollo otwarte od 6 czerwca

Po trzech miesiącach przerwy widzowie ponownie zasiądą w fotelach przed wielkim ekranem. Trwają intensywne prace przygotowawcze, które mają zapewnić gościom Kina Apollo poczucie bezpieczeństwa i komfort oglądania filmów. 

Kino Apollo należące do Dolnośląskiego Centrum Filmowego zostanie ponownie otwarte 6 czerwca. Od tego dnia, zgodnie z rozporządzeniem administracji rządowej, wycofane zostają restrykcje dotyczące branży kinowej. Konieczne będzie przestrzeganie wytycznych sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa widzów 
i pracowników.
 
- Intensywnie pracujemy nad tym, aby wszyscy mogli czuć się w naszym kinie bezpiecznie i komfortowo. To dla nas niezwykle ważne. Cieszymy się, że możemy ponownie wznowić naszą działalność, ale zachowujemy przy tym pełną ostrożność i rozwagę. Przygotowania do przywrócenia naszej aktywności trwają już od dwóch tygodni. Wdrażamy specjalne procedury bezpieczeństwa higienicznego nie tylko zgodne z wytycznymi ministerstwa, ale też wykraczające poza nie. Chcemy, żeby wszyscy czuli, że mogą bez obaw odwiedzić nasze kina – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.
 
Zgodnie z wytycznymi rządowymi obsługa kina będzie pracować w maseczkach albo przyłbicach, przy kasach staną przegrody, regularnie odkażane będą fotele, stoliki, poręcze, klamki i wszelkie inne powierzchnie, z którymi będą się stykać widzowie. Sale będą wypełniane maksymalnie do połowy, wietrzone po każdym seansie, widzowie będą mogli uczestniczyć w seansach w maseczkach, a wybór miejsca na widowni będzie się odbywał z zachowaniem odpowiedniego dystansu. 
 
- Na początku na pewno nie wrócimy z pełną ofertą, jaką proponowaliśmy widzom przed wybuchem pandemii. Jestem optymistą, ale rzeczywistość oceniam realistycznie. W pierwszym tygodniu zaproponujemy dwa seanse dziennie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i przeprowadzenia niezbędnych zabiegów higienicznych konieczne będą dłuższe przerwy między seansami. Przyglądamy się też propozycjom dystrybutorów, zaczynamy układać repertuar. Podamy je z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Od jutra zaczynamy również działania informacyjne i promocyjne – dodaje Jarosław Perduta.
 
Kino Apollo było zamknięte przez niemal 3 miesiące. W tym czasie instytucja, podobnie jak inne kina należące do Dolnośląskiego Centrum Filmowego, włączyła się do organizacji szeregu działań online dla swoich widzów. DCF jako pierwszy w Polsce zorganizował festiwal filmowy online w czasie pandemii. Filmy pokazywane na Long Story Short Film Festiwal były oglądane ponad 21 tysięcy razy. Online dostępne były między innymi spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, Młodzieżowego Klubu Filmowego, aktorskie czytania oraz programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. 
 
Tymczasem sieć Cinema City poinformowała, że nie uruchomi swoich kin w pierwszym możliwym terminie.
 
- Biorąc pod uwagę obecną sytuację i oświadczenie rządu, Cinema City ogłosiło, iż oczekując na dodatkowe wytyczne sanitarne w jakich kina mogą działać, podjęło decyzję, że nie otworzy swoich kin z początkiem czerwca. Firma jest w stałym kontakcie z władzami i analizuje sytuację, aby poznać szczegóły i mieć pewność czy działając w narzuconych restrykcjach jest w stanie działać bez strat finansowych. Drugim powodem przesunięcia daty otwarcia kin są niepotwierdzone daty nadchodzących premier filmowych. Gdy tylko pojawią się jasne informacje na temat ograniczeń, a daty premier dużych produkcji filmowych zostaną potwierdzone, firma ogłosi datę otwarcia kin - czytamy w komunikacie sieci Cinema City
 
Jeszcze przed otwarciem Kina Apollo wałbrzyszanie będą mogli wybrać się na seanse kina plenerowego organizowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury w Starej Kopalni. Dziś o 21:30 pierwszy pokaz, na którym zobaczymy "Green Book" a za tydzień o tej samej porze kino familijne czyli "Munio". Więcej informacji TUTAJ.
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno