Lato w Teatrze - trwa nabór

Teatr Lalki i Aktora wraz z Fundacją t: zapraszają do udziału w kolejnej edycji "Lata w Teatrze". Warsztaty teatralne zakończą się produkcją spektaklu z udziałem uczestników.

W poprzednich edycjach dzieciaki z Wałbrzycha ożywiali śródmiejskie podwórka a nawet sadziły drzewa w parku przy Zamku Książ. Co organizatorzy przygotowali w tym roku?

 

- „Poza horyzont” to performatywna mozaika, na którą składają się dźwięki, obrazy, emocje, zapachy, wyobrażenia. Do jej ułożenia zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat. Zainspirujemy się marzycielami i odkrywcami. Razem z nimi wyruszymy w artystyczną podróż poza horyzont: znanego nam świata i sztuki. Rzeczywistość naszych marzeń nie jest jakąś odległą perspektywą, ale zaczyna się tu i teraz. A my stawiamy pierwszy krok w jej kierunku - zachęcają przedstawiciele Fundacji t:
 
 
Zebrane historie, emocje, artefakty potraktowane zostaną jako tworzywo dla dziecięcej wyobraźni, z którego ułożą własną opowieść. Będą dokonywać eksperymentów i tworzyć zupełnie nowe formy. Teatr też wymyśą na nowo! Stworzą przedstawienie, jakiego jeszcze nie zrobił nikt. Odmienne osobowości, wrażliwości, doświadczenia, marzenia i pragnienia ułożą w barwną mozaikę – fantazję, przekraczającą horyzonty.
 
Aby wziąć udział w warsztatach należy stworzyć własny autoportret… z przyszłości. Najpierw dobrze się zastanówcie: kim się czujecie, kim chcielibyście być, co jest dla Was naprawdę ważne. Dorzućcie szczyptę niczym nieskrępowanej wyobraźni i tchnijcie życie w najbardziej bajkowe marzenia. A potem znajdźcie dla nich wyraz. Może samodzielnie uszyjecie kostium dla Waszej postaci? Napiszecie wiersz na cześć jej wyjątkowych talentów? Stworzycie o niej film lub fotoreportaż? Zaprogramujecie grę z jej udziałem? Niech Wasza praca będzie Waszą wizytówką – tym wszystkim, co chcecie o sobie opowiedzieć. Pamiętajcie, aby sposób, w jaki to zrobicie, był naprawdę godny najpiękniejszego marzenia o Waszej niezwykłej przyszłości.
 
Warunkiem udziału w warsztatach jest dostarczenie w terminie 1-12 czerwca 2020 zgłoszenia wraz z załącznikami (do pobrania TUTAJ) na adres:
 
Teatr Lalki i Aktora
ul. Jana Brzechwy 16
58-300 Wałbrzych
(z dopiskiem „Lato w teatrze”)
 
lub w formie elektronicznej na adres:
karolina@tedwukropek.pl

 

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie tedwukropek.pl

 

opr.plr

foto: archiwum / użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno