Lody i sztuka w Pałacu Struga

Festiwal Lodów powraca do Pałacu Struga. W ten weekend towarzyszyć mu będzie wernisaż wystawy studentów i absolwentów polskich Akademii Sztuk Pięknych.

Od soboty 04.07.2020 Fundacja Pałac Struga zaprasza na 8 Festiwal Lodów. We wszystkie wakacyjne weekendy, w godzinach 12:00-20:00 można eksperymentować z zaskakującymi smakami lodów rzemieślniczych. W menu znajdziemy lody warzywne, owocowe z przyprawami i dla dorosłych lody z alkoholem.
 
W tym roku dochód ze sprzedaży lodów Fundacja Pałac Struga przeznacza na kontynuowanie prac konserwatorskich renesansowych malowideł ściennych: portretów cesarzy w sali balowej. Kontynuacja konserwacji malowideł jest możliwa dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytów - p. Barbarę Nowak-Obellindę. Prace konserwatorskie rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Efekty prac będzie można śledzić na funpage Pałacu Struga oraz podczas zwiedzania pałacu w wakacyjne weekendy. Pozostałą kwotę fundacja musi zebrać sama m.in. ze sprzedaży lodów, napojów, koszulek cegiełek oraz wydawnictw fundacji: książek i komiksów.
 
Nową atrakcją Pałacu Struga będzie wystawa pt. "Malarstwo, rysunek i ceramika" - zbiorowa wystawa prac studentek 2-roku Studiów podyplomowych: Dyscypliny plastyczne w architekturze oraz Specjalizacji z ASP we Wrocławiu z pracowni prof.Anny Kramm, studentów i absolwentów ASP w Warszawie oraz absolwentów ASP w Poznaniu.
 
Wernisaż wystawy odbędzie się 04.07.2020 o g. 18:00 w zabytkowych murach Pałacu Struga. Gotycko-renesansowa siedziba rycerska stanowi wyjątkową oprawę dla
"młodej sztuki". Wystawę będzie można oglądać podczas zwiedzania pałacu w soboty i
niedziele w godzinach: 12:00-18:00, do 30.08.2020. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem o pełnych godzinach.
 
opr.plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno